PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów Wielkopolski wybrał firmę wywożącą odpady

  • PAP    25 września 2013 - 10:06
Gorzów Wielkopolski wybrał firmę wywożącą odpady

TEW Gospodarowanie Odpadami Sp. z o.o. z Kiełcza wygrała przetarg na odbiór odpadów komunalnych w Gorzowie Wielkopolskim. We wtorek podpisała umowę ze Związkiem Celowym Gmin MG-6 zajmującym się gospodarką odpadami w mieście i pięciu przyległych gminach.
Firma wygrała przetarg kilka tygodni temu, jednak z uwagi na odwołania innych oferentów nie mogło od razu dojść do zawarcia umowy.

W Gorzowie miesięczne stawki za odbiór śmieci w przypadku budownictwa jednorodzinnego wynoszą 10 i 14 zł, a wielorodzinnego 9 i 14 zł - niższa cena dotyczy śmieci posegregowanych.

Czytaj też: Potrzebny jest nadzór nad elektrośmieciami

Niemal trzymiesięczne opóźnienie wprowadzenia selektywnej zbiórki odpadów z Gorzowie wynikało ze zbyt późno podjętych ustaleń, co do regulaminu i stawek za wywóz odpadów, co rzutowało na przesunięcie terminu ogłoszenia i rozstrzygnięcia przetargu na te usługi.

Od lipca gorzowianie płacą za wywóz odpadów po nowemu, jednak śmieci wyrzucali bez segregacji, gdyż nie mieli przeznaczonych do tego pojemników.

Czytaj też: Inwestycje dot. gospodarki odpadami są przeszacowane

"Teraz ta sytuacja się zmieni i w mieście odpady będą segregowane już na poziomie gospodarstw domowych przez mieszkańców, którzy taką wole wyrazili w złożonych deklaracjach" - powiedziała PAP dyr. gabinetu prezydenta Gorzowa Wlkp. Anna Zaleska.

Dodała, że firma TEW ma niezwłocznie przystąpić do procesu podstawiania pojemników do segregacji odpadów na terenie miasta. Szacuje się, że cała operacja może potrwać ok. dwa tygodnie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.