Gorzów Wielkopolski wybrał firmy odbierające odpady

Laguna Sp. z o.o. i Ragn-Sells Polska Sp. z o.o. wygrały przetargi na wywóz odpadów z terenu Gorzowa Wielkopolskiego. Firmy zaoferowały najniższe ceny; zostaną z nimi zawarte trzyletnie umowy, opiewające łącznie na ponad 47 mln zł.
Gorzów Wielkopolski wybrał firmy odbierające odpady

Jak poinformował dyrektor biura Związku Celowego Gmin MG 6, nowe firmy rozpoczną świadczenie usług od 25 września br.; sposób segregacji oraz ceny za odbiór odpadów pozostaną bez zmian.

Związek Celowy Gmin MG6 zajmuje się gospodarką odpadami na terenie Gorzowa Wlkp. i sześciu ościennych gmin. Cały ten obszar jest podzielony na trzy sektory - pierwszy obejmuje gminy Bogdaniec, Deszczno, Kłodawę, Lubiszyn i Santok, a drugi i trzeci miasto Gorzów Wlkp.

Czytaj też:  Trudny problem opłat za śmieci od letników

Na początku lipca nowy przetarg na usługi związane z wywozem odpadów na terenie podgorzowskich gmin wygrała spółka z niemieckim kapitałem Tonsmeier Zachód Sp. z o.o. Wartość umowy to 4,3 mln zł. Umowa jest roczna.

W Gorzowie nowy system wszedł z poślizgiem i zaczął obowiązywać od września ub. roku. Wówczas przetarg wygrała firma Tonsmeier.

Czytaj też:  Odbiór śmieci raz na trzy miesiące? Pewne standardy trzeba narzucić

Do przetargu w sektorze drugim (wschodnia część miasta) przystąpiły cztery firmy. Wartość umowy szacowano na prawie 28 mln zł za trzy lata usług. Firma Laguna Sp. z o.o. z Gorzowa Wlkp. zaoferowała wykonanie zlecenia za nieco ponad 24,26 mln zł i została zwycięzcą przetargu.

W sektorze trzecim (zachodnia część miasta) były trzy oferty. Przetarg wygrała Ragn-Sells Polska Sp. z o.o. z Warszawy z ceną nieco ponad 23,16 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE