PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów Wielkopolski wybrał firmy odbierające odpady

  • PAP    2 września 2014 - 16:19
Gorzów Wielkopolski wybrał firmy odbierające odpady

Laguna Sp. z o.o. i Ragn-Sells Polska Sp. z o.o. wygrały przetargi na wywóz odpadów z terenu Gorzowa Wielkopolskiego. Firmy zaoferowały najniższe ceny; zostaną z nimi zawarte trzyletnie umowy, opiewające łącznie na ponad 47 mln zł.
Jak poinformował dyrektor biura Związku Celowego Gmin MG 6, nowe firmy rozpoczną świadczenie usług od 25 września br.; sposób segregacji oraz ceny za odbiór odpadów pozostaną bez zmian.

Związek Celowy Gmin MG6 zajmuje się gospodarką odpadami na terenie Gorzowa Wlkp. i sześciu ościennych gmin. Cały ten obszar jest podzielony na trzy sektory - pierwszy obejmuje gminy Bogdaniec, Deszczno, Kłodawę, Lubiszyn i Santok, a drugi i trzeci miasto Gorzów Wlkp.

Czytaj też:  Trudny problem opłat za śmieci od letników

Na początku lipca nowy przetarg na usługi związane z wywozem odpadów na terenie podgorzowskich gmin wygrała spółka z niemieckim kapitałem Tonsmeier Zachód Sp. z o.o. Wartość umowy to 4,3 mln zł. Umowa jest roczna.

W Gorzowie nowy system wszedł z poślizgiem i zaczął obowiązywać od września ub. roku. Wówczas przetarg wygrała firma Tonsmeier.

Czytaj też:  Odbiór śmieci raz na trzy miesiące? Pewne standardy trzeba narzucić

Do przetargu w sektorze drugim (wschodnia część miasta) przystąpiły cztery firmy. Wartość umowy szacowano na prawie 28 mln zł za trzy lata usług. Firma Laguna Sp. z o.o. z Gorzowa Wlkp. zaoferowała wykonanie zlecenia za nieco ponad 24,26 mln zł i została zwycięzcą przetargu.

W sektorze trzecim (zachodnia część miasta) były trzy oferty. Przetarg wygrała Ragn-Sells Polska Sp. z o.o. z Warszawy z ceną nieco ponad 23,16 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.