PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów Wlkp. Miasto wprowadzi Kartę Seniora

  • pt/pap    29 listopada 2016 - 12:52
Gorzów Wlkp. Miasto wprowadzi Kartę Seniora
W Gorzowie Wlkp. żyje blisko 30 tys. seniorów, co stanowi 21 proc. ogólnej liczby mieszkańców (fot.fotolia)

• Gorzowska rada miasta przyjęła projekt uchwały ws. Programu Karta Seniora, złożony przez radnych PiS.
• Karta będzie uprawniała do korzystania z ulg i zniżek oferowanych przez miasto oraz partnerów programu. Korzystać z niej będą mogły osoby w wieku 60 lat i starsze.
"Będzie to system ulg i zniżek, które będą zachęcały do aktywizacji seniorów w naszym mieście. Przewidujemy, że będą to ulgi, które także będą wpisywały się w sektor prywatny" - wyjaśnił przewodniczący Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gorzowa Wlkp. Paweł Ludniewski.

Zgodnie z przyjętą uchwałą regulamin i zasady funkcjonowania programu stworzy prezydent miasta, który ma doświadczenie związane z wprowadzeniem programu Karty Dużej Rodziny.

"Liczymy na to, że włączą się do niej (Karty Seniora) również podmioty, które realizują swoje zadania w Karcie Dużej Rodziny, mamy też na myśli podmioty wchodzące w skład naszego miasta, instytucje kultury. Miejmy nadzieję, że to przyczyni się do aktywizacji społeczno-gospodarczej naszych najstarszych mieszkańców" - powiedział Ludniewski.

"Prowadzimy Kartę Dużej Rodziny i w ramach ulg, które przysługują rodzinom, chcemy poszerzyć ten katalog dla osób starszych. Mamy świadomość, że społeczeństwo się starzeje, jesteśmy coraz starsi. Dlatego trzeba zadbać o seniorów. Myślę, że przy dobrej woli przedsiębiorców i naszych instytucji możemy bardzo ciekawą ofertę dla seniorów przygotować" - powiedział PAP prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki.

Podczas wtorkowej sesji radni przyjęli także uchwałę o powołaniu Gorzowskiej Rady Seniora. Liczące 15 członków gremium będzie ciałem o charakterze doradczym, konsultacyjnym i inicjatywnym. Ma współpracować z samorządem miasta.

Z szacunków, jakie podali w projekcie uchwały o Karcie Seniora radni klubu PiS, wynika, że w Gorzowie Wlkp. żyje blisko 30 tys. seniorów, co stanowi 21 proc. ogólnej liczby mieszkańców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.