PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów Wlkp.: Mieszkania komunalne w zamian za remont

  • PAP    26 maja 2015 - 17:48
Gorzów Wlkp.: Mieszkania komunalne w zamian za remont

To oferta dla osób, których nie stać na zakup mieszkania, ale udźwigną koszt remontu (fot. pixabay)

Gorzów Wielkopolski oferuje 40 mieszkań komunalnych w zamian za ich wyremontowanie. Zainteresowani mogą się zgłaszać do 8 czerwca.
"O mieszkanie komunale do remontu mogą ubiegać się osoby oczekujące na lokale zamienne, na zamianę z urzędu z uwagi na zły stan zdrowia i umieszczone na liście przydziału lokali mieszkalnych (...), jeżeli wyrażą one wolę wykonania remontu na koszt własny, bez możliwości refundowania poniesionych kosztów remontu" - wyjaśniła Sadowska-Cieślak.

Większość z oferowanych na tych zasadach mieszkań znajduje się na gorzowskim Zawarciu. Ich powierzchnia użytkowa waha się od 22 m kw. do 67 m kw. Najczęściej są to mieszkania w tzw. starym budownictwie. Wszystkie wymagają remontu. Na przystosowanie mieszkania potrzeba od ok. 18 tys. do ponad 60 tys. zł.

Długa kolejka po mieszkania komunalne

Sadowska-Cieślak dodała, że ta forma dystrybucji lokali komunalnych skierowana jest do osób, które są w stanie udźwignąć finansowo remont lokalu, ale nie stać ich np. na zakup własnego mieszkania i liczą na przyznanie lokalu komunalnego.

Obecnie na mieszkanie komunalne do remontu czekają w Gorzowie Wlkp. 143 rodziny. Najczęściej są to osoby wynajmujące mieszkania na wolnym rynku.

W tym roku z możliwości szybszego otrzymania lokalu skorzystało 20 rodzin, które obecnie remontują mieszkania. Osoby zainteresowane najmem mieszkania komunalnego do remontu więcej dowiedzą się w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.