Gorzów Wlkp.: Mieszkania komunalne w zamian za remont

Gorzów Wielkopolski oferuje 40 mieszkań komunalnych w zamian za ich wyremontowanie. Zainteresowani mogą się zgłaszać do 8 czerwca.
Gorzów Wlkp.: Mieszkania komunalne w zamian za remont
To oferta dla osób, których nie stać na zakup mieszkania, ale udźwigną koszt remontu (fot. pixabay)

"O mieszkanie komunale do remontu mogą ubiegać się osoby oczekujące na lokale zamienne, na zamianę z urzędu z uwagi na zły stan zdrowia i umieszczone na liście przydziału lokali mieszkalnych (...), jeżeli wyrażą one wolę wykonania remontu na koszt własny, bez możliwości refundowania poniesionych kosztów remontu" - wyjaśniła Sadowska-Cieślak.

Większość z oferowanych na tych zasadach mieszkań znajduje się na gorzowskim Zawarciu. Ich powierzchnia użytkowa waha się od 22 m kw. do 67 m kw. Najczęściej są to mieszkania w tzw. starym budownictwie. Wszystkie wymagają remontu. Na przystosowanie mieszkania potrzeba od ok. 18 tys. do ponad 60 tys. zł.

Długa kolejka po mieszkania komunalne

Sadowska-Cieślak dodała, że ta forma dystrybucji lokali komunalnych skierowana jest do osób, które są w stanie udźwignąć finansowo remont lokalu, ale nie stać ich np. na zakup własnego mieszkania i liczą na przyznanie lokalu komunalnego.

Obecnie na mieszkanie komunalne do remontu czekają w Gorzowie Wlkp. 143 rodziny. Najczęściej są to osoby wynajmujące mieszkania na wolnym rynku.

W tym roku z możliwości szybszego otrzymania lokalu skorzystało 20 rodzin, które obecnie remontują mieszkania. Osoby zainteresowane najmem mieszkania komunalnego do remontu więcej dowiedzą się w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE