PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów Wlkp.: Od listopada weekendowe bilety na komunikację miejską

  • PAP/MN    28 października 2016 - 10:24
Gorzów Wlkp.: Od listopada weekendowe bilety na komunikację miejską
Bilet normalny ma kosztować 18 zł, a ulgowy - 9 zł. (fot. wikipedia.org)

• Od początku listopada w Gorzowie Wielkopolskim zostaną wprowadzone weekendowe bilety na autobusy i tramwaje komunikacji miejskiej.
• Taki bilet będzie można kupić tylko w automatach biletowych w pojazdach oraz za pomocą aplikacji na telefony komórkowe.
Jak poinformował rzecznik Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wlkp. Marcin Pejski, bilet weekendowy będzie obowiązywał od godz. 18.00 w piątek do godz. 6.00 w poniedziałek przy przejazdach w strefie miejskiej.

Bilet normalny ma kosztować 18 zł, a ulgowy - 9 zł. Na jego podstawie we wskazanym okresie będzie można bez limitu korzystać z środków komunikacji miejskiej.

"Wprowadzenie biletów weekendowych jest odpowiedzią radnych oraz władz miasta na sygnały płynące od mieszkańców Gorzowa Wlkp. Mamy nadzieję, że wprowadzenie tych biletów zachęci mieszkańców do weekendowego korzystania z komunikacji miejskiej" - powiedział Pejski.

Rzecznik poinformował, że w związku z wprowadzeniem dodatkowych zabezpieczeń na biletach, zmieni się ich wygląd. Nowe bilety powinny pojawić się w obiegu w pierwszej połowie listopada br. - w pierwszej kolejności będą to bilety jednorazowe.

"Przypominamy jednocześnie, że ważność obecnie obowiązujących biletów upłynie z końcem tego roku. Prosimy o ich wykorzystanie do tego czasu, gdyż nie przewidujemy wymiany ich na nowe" - dodał rzecznik.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.