PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów Wlkp., tanie działki budowlane: Miasto oferuje działki z 75-proc. bonifikatą

  • PAP/EM    20 stycznia 2017 - 15:51
Gorzów Wlkp., tanie działki budowlane: Miasto oferuje działki z 75-proc. bonifikatą
Aby skorzystać z bonifikaty, nabywcy będą musieli spełnić kilka warunków (fot. pixabay)

Władze Gorzowa Wlkp. wprowadzają program „Tania działka budowlana”, by zachęcić do budowania domów i osiedlania się w tym mieście. Urzędnicy kuszą 75-proc. bonifikatą przy wykupie działki na własność.
"Program skierowany jest do wszystkich tych, którzy będą chcieli zamienić swoje własne M na domek jednorodzinny, dla tych, którzy będą chcieli do Gorzowa przyjechać, sprowadzić się tutaj, zamieszkać, ale przede wszystkim do mieszkańców Gorzowa, żeby z Gorzowem związali się na stałe, żeby nie uciekali do gmin sąsiednich, bo u nas równie komfortowo i wygodnie można żyć" - mówił na piątkowej konferencji prasowej poświęconej programowi prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki.

Rzecznik Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Ewa Sadowska-Cieślak wyjaśniła, że program polega na oddaniu w użytkowanie wieczyste na 99 lat działki pod budowę domu jednorodzinnego w drodze przetargu nieograniczonego, z możliwością jej wykupienia na własność z 75-proc. bonifikatą.

Pierwsza opłata za użytkowanie to 15 proc. wylicytowanej ceny działki i będzie płatna przed zawarciem umowy notarialnej.

Aby skorzystać z bonifikaty, nabywcy będą musieli spełnić kilka warunków. W ciągu dwóch lat rozpocząć budowę, a w ciągu dwóch następnych zamieszkać w domu i zacząć płacić za niego podatek od nieruchomości. Przez te cztery lata trzeba też wnosić do magistratu opłatę w wysokości 1 proc. wylicytowanej ceny działki.

"Po spełnieniu warunków, nabywcy nieruchomości będą mogli wykupić na własność działkę z zastosowaniem 75-proc. bonifikaty od ceny sprzedaży. Na przykład, gdy działka osiągnie cenę 75 tys. zł, po wybudowaniu na niej domu i zamieszkaniu w nim, za prawo własności gruntu zapłacimy łącznie ok. 16,7 tys. zł" - powiedziała rzecznik.

W ramach programu "Tania działka budowlana" w Gorzowie Wlkp. przygotowano ok. 100 nieruchomości przy ulicach: Rodła, Kowalskiego, Granicznej, Ludowej i Pełczyckiej. Ogłaszanie przetargów będzie następowało sukcesywnie w zależności od zainteresowania przyszłych nabywców.

"Z programu będą mogły skorzystać także osoby, chcące postawić dom, ale których dochody nie są wystarczające na zakup nieruchomości od dewelopera lub w obrocie wtórnym" - dodała rzecznik.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.