PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów Wlkp. W lutym następny przetarg na „tanie działki”

  • PAP/rs    25 stycznia 2018 - 16:09
Gorzów Wlkp. W lutym następny przetarg na „tanie działki”
Gorzowski magistrat ogłasza kolejny przetarg na działki w ramach miejskiego programu „Tania Działka Budowlana”. (Fot. Shutterstock.com)

Gorzowski magistrat ogłasza kolejny przetarg na działki w ramach miejskiego programu „Tania Działka Budowlana”. Tym razem licytacja będzie dotoczyła sześciu działek przy ulicach Ludowej i Granicznej.
  • Przetarg odbędzie się 22 lutego br. - poinformowała w czwartek dyr. Wydz. Promocji i Informacji Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Marta Liberkowska.
  • To pierwszy w tym roku, a siódmy od początku trwania programu przetarg na działki dla osób, które chcą wybudować dom w Gorzowie na warunkach preferencyjnych. By wziąć udział w licytacji, trzeba wpłacić wadium.
  • Program "Tania Działka Budowlana" polega na oddaniu w użytkowanie wieczyste na 99 lat działki pod budowę domu jednorodzinnego w drodze przetargu nieograniczonego, z możliwością jej wykupienia na własność z 75-proc. bonifikatą.

- Program cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, licytacje przebiegają sprawnie, a ceny wywoławcze są zaskakujące. Wygląda na to, że udało nam się przygotować program, który odpowiedział na zapotrzebowanie wśród mieszkańców Gorzowa, którzy chcą zostać w mieście i właśnie tutaj wybudować swój dom. To cieszy i jest motywacją do poszukiwania kolejnych, podobnych rozwiązań w zakresie budownictwa jednorodzinnego - powiedział wiceprezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Szymankiewicz.

Programem objęto 108 nieruchomości położonych przy ulicach: Rodła, Kowalskiego, Granicznej, Ludowej i Pełczyckiej. Dotychczas magistrat sprzedał w tej formule 35 działek budowlanych. Podczas ostatniego przetargu (14 grudnia ub.r.), sprzedano sześć spośród siedmiu wystawionych do licytacji nieruchomości.

Program "Tania Działka Budowlana" polega na oddaniu w użytkowanie wieczyste na 99 lat działki pod budowę domu jednorodzinnego w drodze przetargu nieograniczonego, z możliwością jej wykupienia na własność z 75-proc. bonifikatą. Pierwsza opłata za użytkowanie to 15 proc. wylicytowanej ceny działki, płatna przed zawarciem umowy notarialnej.

Chcąc skorzystać z bonifikaty, nabywcy muszą spełnić kilka warunków: w ciągu dwóch lat rozpocząć budowę, a w ciągu dwóch następnych zamieszkać w domu i zacząć płacić za niego podatek od nieruchomości. Przez te cztery lata trzeba też wnosić do magistratu opłatę w wysokości 1 proc. wylicytowanej ceny działki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.