PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów zachęca do budowania domów. Daje upust 75 proc.

  • aw/PAP    14 kwietnia 2017 - 13:09
Gorzów zachęca do budowania domów. Daje upust 75 proc.

Działki mieszkaniowe będą oddawane w użytkowanie wieczyste osobom, które wystartują w zorganizowanych przez magistrat przetargach i zaoferują najwyższą cenę. (fot.facebook.com/rudaslaska)

27 kwietnia w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się pierwszy przetarg na działki w ramach miejskiego programu „Tania działka budowlana”. Program zakłada 75-proc. bonifikatę przy wykupie działki na własność i ma zachęcać do budowania domów w Gorzowie Wielkopolskim.
Jak poinformowała dyrektor Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Marta Liberkowska, pierwszy przetarg obejmie siedem nieruchomości przy ul. Pełczyckiej, ul. Granicznej, ul. Kowalskiego i ul. Ludowej. Łącznie na cele programu miasto przygotowało 108 działek pod budownictwo jednorodzinne.

Z oferty mogą skorzystać gorzowianie i osoby spoza miasta. Preferencyjne warunki zakupu działek mają m.in. ograniczyć zjawisko przenoszenia się gorzowian do sąsiednich gmin, gdzie wielu z nich buduje swoje domy, a także wspierać osoby i rodziny, których nie stać na zakup nieruchomości od dewelopera lub w obrocie wtórnym.

Zgodnie z założeniami programu działki pod budowę domu jednorodzinnego w drodze przetargu nieograniczonego będą oddawane w użytkowanie wieczyste na 99 lat z możliwością wykupu na własność z 75-proc. bonifikatą. Pierwsza opłata za użytkowanie to 15 proc. wylicytowanej ceny działki, płatna przed zawarciem umowy notarialnej.

- Aby skorzystać z bonifikaty, nabywcy będą musieli w ciągu dwóch lat rozpocząć budowę, a w ciągu dwóch następnych zamieszkać w domu i zacząć płacić za niego podatek od nieruchomości. Przez te cztery lata trzeba też wnosić do magistratu opłatę w wysokości 1 proc. ceny, jaką działka osiągnęła podczas licytacji - wyjaśniła Liberkowska. 

Podobny program funkcjonuje kolejny rok w Rudzie Ślaskiej. Bonifikata na wykup działki także wynosi tam 75 proc. ale na budowę domu władze Rudy dają trzy lata.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.