PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów zachęca do budowania domów. Daje upust 75 proc.

  • aw/PAP    14 kwietnia 2017 - 13:09
Gorzów zachęca do budowania domów. Daje upust 75 proc.
Działki mieszkaniowe będą oddawane w użytkowanie wieczyste osobom, które wystartują w zorganizowanych przez magistrat przetargach i zaoferują najwyższą cenę. (fot.facebook.com/rudaslaska)

27 kwietnia w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się pierwszy przetarg na działki w ramach miejskiego programu „Tania działka budowlana”. Program zakłada 75-proc. bonifikatę przy wykupie działki na własność i ma zachęcać do budowania domów w Gorzowie Wielkopolskim.
Jak poinformowała dyrektor Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Marta Liberkowska, pierwszy przetarg obejmie siedem nieruchomości przy ul. Pełczyckiej, ul. Granicznej, ul. Kowalskiego i ul. Ludowej. Łącznie na cele programu miasto przygotowało 108 działek pod budownictwo jednorodzinne.

Z oferty mogą skorzystać gorzowianie i osoby spoza miasta. Preferencyjne warunki zakupu działek mają m.in. ograniczyć zjawisko przenoszenia się gorzowian do sąsiednich gmin, gdzie wielu z nich buduje swoje domy, a także wspierać osoby i rodziny, których nie stać na zakup nieruchomości od dewelopera lub w obrocie wtórnym.

Zgodnie z założeniami programu działki pod budowę domu jednorodzinnego w drodze przetargu nieograniczonego będą oddawane w użytkowanie wieczyste na 99 lat z możliwością wykupu na własność z 75-proc. bonifikatą. Pierwsza opłata za użytkowanie to 15 proc. wylicytowanej ceny działki, płatna przed zawarciem umowy notarialnej.

- Aby skorzystać z bonifikaty, nabywcy będą musieli w ciągu dwóch lat rozpocząć budowę, a w ciągu dwóch następnych zamieszkać w domu i zacząć płacić za niego podatek od nieruchomości. Przez te cztery lata trzeba też wnosić do magistratu opłatę w wysokości 1 proc. ceny, jaką działka osiągnęła podczas licytacji - wyjaśniła Liberkowska. 

Podobny program funkcjonuje kolejny rok w Rudzie Ślaskiej. Bonifikata na wykup działki także wynosi tam 75 proc. ale na budowę domu władze Rudy dają trzy lata.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.