PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzowski cmentarz z internetową wyszukiwarką miejsc pochówku

  • aw/PAP    21 października 2016 - 13:01
Gorzowski cmentarz z internetową wyszukiwarką miejsc pochówku
Lokalizacja szukanego grobu jest pokazywana na mapie cmentarza, są także oznaczenia kolorystyczne ułatwiające dojście do niego (fot.cmentarz.gorzow.pl)

• Jest już dostępna internetowa wyszukiwarka miejsc pochówków na cmentarzu komunalnym przy ul. Żwirowej w Gorzowie Wielkopolskim.
• Dzięki niej szybko można zlokalizować miejsce, w którym spoczywa dana osoba.
Jak poinformowała rzecznik Urzędu Miasta Gorzowa Ewa Sadowska-Cieślak, wyszukiwarka jest dostępna na stronie internetowej www.cmentarz.gorzow.pl, również w wersji mobilnej.

Aplikacja umożliwia wyszukiwanie miejsc pochówków osób zmarłych poprzez wpisanie: nazwiska i imienia osoby zmarłej, miejsca i daty urodzenia oraz daty zgonu.

"Po wpisaniu wybranych danych użytkownik otrzymuje podpowiedzi w liście kontekstowej posegregowane alfabetycznie, dzięki czemu znalezienie poszczególnej osoby jest bardzo proste. Po zatwierdzeniu wybranego nazwiska i imienia wyszukiwarka przybliża nas do odpowiedniego nagrobka, wyświetlając jednocześnie dodatkowe informacje m.in. ważność terminu opłaty za grób" - powiedziała rzecznik.

Lokalizacja szukanego grobu jest pokazywana na mapie cmentarza, są także oznaczenia kolorystyczne ułatwiające dojście do niego.

Aplikacja została opracowana przez Wydział Geodezji i Katastru Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. przy współpracy z administratorem cmentarza i firmą informatyczną. Miasto wydało na nią ok. 7 tys. zł. W bazie wyszukiwarki znajduje się ok. 43 tys. grobów; baza będzie aktualizowana raz w miesiącu.

"Koszty nie są duże, a bez wątpienia takie narzędzie będzie pomocne, szczególnie dla osób spoza Gorzowa Wlkp., które np. podczas Wszystkich Świętych będą chciały odwiedzić groby swoich bliskich lub znajomych" - dodała rzecznik. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.