Gospodarka energetyczna w gminie

  • wer/www.katowice.energiaisrodowisko.pl
  • 09-08-2011
  • drukuj
Jak zarządzać energią w gminie, by ograniczyć wydatki na energię i sprostać zobowiązaniom prawa? Jak zarobić na gospodarce energetycznej? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą wszyscy zainteresowani podczas szkolenia "Gospodarka Energetyczna w Gminie".

Ustawa o efektywności energetycznej przewiduje wzorcową rolę sektora publicznego w podnoszeniu efektywności energetycznej. Mimo zwiększającego się zapotrzebowania na energię elektryczną, samorządy muszą m.in. rokrocznie zmniejszać zużycie energii o 1 procent.

Gminni energetycy i wszyscy zainteresowani aktualnymi problemami związanymi z  zaopatrzeniem w energię mogą 5 września w Katowicach (Euro - Centrum, ul. Ligocka 105) wziąć udział w szkoleniu ''Gospodarka Energetyczna w Gminie''.

Zostana na nim poruszone zagadnienia takie jak: polityka energetyczna UE i Polski - dokumenty formalne, ustawy, dyrektywy, rozporządzenia i certyfikaty energetyczne - ich rodzaje, obrót, wymogi formalne; odnawialne źródła energii - charakterystyka OZE; kwalifikacja i ocena lokalnych źródeł OZE; włączanie OZE do lokalnych systemów energetycznych; założenia do planów zaopatrzenia gmin w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe; charakterystyka sektora bytowo - komunalnego; nośniki energii; odbiorcy indywidualni i przemysłowi. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE