PARTNER PORTALU
 • BGK

Gospodarka o obiegu zamkniętym - specjalny instytut rozpoczyna działalność w Polsce

 • MN    7 lutego 2017 - 14:45
Gospodarka o obiegu zamkniętym - specjalny instytut rozpoczyna działalność w Polsce
Instytut Gospodarki o Obiegu Zamkniętym skupia ekspertów z Polski z zagranicy. (fot. pixabay.com)

• Instytut Gospodarki o Obiegu Zamkniętym rozpoczął działalność w Polsce.

• Powstał profesjonalny think-tank przygotowany do rozwiązywania problemów implementacji konceptu GOZ w krajowej gospodarce.

• Będzie też służył do rozmów i negocjacji z decydentami w sprawach związanych z GOZ.
W Polsce działa Instytut Gospodarki o Obiegu Zamkniętym. Jak czytamy na jego stronie, tworzą go współpracujące ze sobą organizacje pozarządowe i aktywiści, a także naukowcy i praktycy, zarówno polscy jak i z innych krajów europejskich.

IGOZ przypomina, że wyznaczone przez Komisję Europejską i Parlament Europejski cele na drodze do gospodarki o obiegu zamkniętym mają do 2030 roku przynieść krajom UE ponad 600 mld euro oszczędności w przedsiębiorstwach oraz stworzyć ponad 2 miliony nowych miejsc pracy. Im szybciej Polska osiągnie wyznaczone cele, tym większe będą korzyści odczuwalne przez każdego Polaka zarówno na poziomie krajowym, jak i gminnym.

Czytaj też: Tak będziemy segregować odpady według nowych zasad

W międzynarodowym zespole IGOZ nie brakuje fachowców, doświadczonych w wprowadzaniu założeń GOZ w samorządach i przedsiębiorstwach, jak np. Green Management Group, oraz znających najlepsze praktyki działania dla GOZ, np. osoby związane z Zero Waste Europe, European Environmental Bureau, European Compost Network, Elen MacArthur Foundation, Zero Waste Polska, Stowarzyszenie Biorecykling czy Efektywność.

Czytaj też: Gospodarka o obiegu zamkniętym w Polsce: piękne hasło czy realny plan

IGOZ ma na celu służyć pomocą wszystkim zainteresowanym w rozsądnym, ekonomicznym, ale i ekologicznym dojściu do wyznaczonych celów związanych z gospodarką o obiegu zamkniętym. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • ale jej się nie chce..., 2017-02-08 16:30:31

  Dzięki IGOZ - Polska ma szansę być światowym liderem selektywnej zbiórki odpadów domowych - odpadyblog.pl/czy-polska-moze-byc-liderem-w-swiatowej-gospodarce-odpadami-system-eko-ab/
 • IGOZ radzi, 2017-02-08 16:00:31

  Oddział Instytutu Gospodarki Obiegu Zamkniętego stworzył już 26 nowych "zielonych" miejsc pracy - portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/naklo-czyli-wzor-do-nasladowania,55172.html
 • w.potega@neostrada.pl, 2017-02-08 14:53:08

  Interesujące.