PARTNER PORTALU
 • BGK

Gospodarka odpadami: Mieszkańcy zablokowali dojazd do biogazowni

 • pt    19 września 2016 - 10:57
Gospodarka odpadami: Mieszkańcy zablokowali dojazd do biogazowni
Miejski Zakład Zagospodarowania Zieleni stara się o „paliwo” do biogazowni w jadłodajniach, zakładów, gospodarstw rolnych, dyskontach spożywczych (fot.odpady.poznan.pl)

• Kilkadziesiąt osób zablokowało dojazd do składowiska odpadów w Suchym Lesie, którym zarządza Związek Międzygminny GOAP.
• Mieszkańcy protestują przeciwko uciążliwym zapachom jakie wydziela biogazownia.
- Drodzy Mieszkańcy! W związku z odorami, które ostatnimi czasy przybrały na sile oraz częstotliwości Stowarzyszenie Ekologiczne Mieszkańców Suchego Lasu organizuje protest przed wjazdem na wysypisko – napisali w apelu do mieszkańców inicjatorzy protestu.

Jak dodali: - Do tej pory ani prośby, ani groźby nie skutkowały, zarząd wysypiska nie reaguje, wręcz ignoruje informacje od mieszkańców Suchego Lasu oraz Moraska.

Czytaj też: Czy biogazownie uratują polską energetykę?

Zdaniem mieszkańców „ostatnie dwa tygodnie przelały czarę goryczy, ponieważ śmierdziało prawie całymi nocami na większości terenu gminy”.

Biokompostownia została oddana kilka miesięcy temu. Kosztowała ponad 60 mln złotych. Głośno było o niej już wcześniej, bo mieszkańcy protestowali przeciw inwestycji jeszcze przed jej rozpoczęciem.

W lutym okazało się także że odpowiadający za nią Związek Międzygminny GOAP nie zadbał o zabezpieczenie „wkładu” dla właściwego działania instalacji.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • ..., 2016-09-20 21:53:46

  Do obywatel: gdzie my żyjemy? W Polsce, w kraju teoretycznym - portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/poprawka-senatu-w-sprawie-in-house-pokazuje-sile-brudnych-pieniedzy,81668.html
 • obywatel, 2016-09-20 21:29:46

  Skala nieprawidłowości na wysypisku i tzw. biokompostowni jest porażająca. Wydano miliony złotych na biogazownię i kompostownię, zamiast modernizować stojącą od lat 300 metrów obok. Niegospodarność, łamanie prawa, brak nadzoru, niekompetencja - z tym mamy do czynienia w tym miejscu. Na brak raportu ...oddziaływania na środowisko nawet ministerstwo (już pod nowym zarządem) przymyka oko. Gdzie my żyjemy?  rozwiń
 • rr3, 2016-09-19 15:00:18

  Na zmiane strategii dotyczącej gosp. odpadami komunalnymi nie widze szans - w zarządzie GOAP nie ma żadnego (żadnego!) fachowca i człowieka wolnego od doktrynerstwa, natomiast wpływ wywieraja konserwatywni urzędnicy z Wydziały Gosp. Komunalnej i radny PiS Różański, który jest odpowiedzialny za pows...tanie przewymiarowanej spalarni i biogazowni i wszystkie błędy GOAP (jako członek Zgromadzenia GOAP)  rozwiń