PARTNER PORTALU
  • BGK

Grudziądz testuje autobus hybrydowy

  • JL    15 marca 2016 - 09:52
Grudziądz testuje autobus hybrydowy
Grudziądz testuje autobus o napędzie hybrydowym. Fot. Grudziądz.pl

Miejski Zakład Komunikacji na grudziądzkich ulicach testuje autobus o napędzie hybrydowym – Volvo 7900 Hybrid. Jazda próbna potrwa do 22 marca.
Dzięki układom elektrycznym i technologii pojazd zapewnia wyjątkowy komfort i ciszę zarówno pasażerom, podczas postojów, jak i osobom przebywającym w pobliżu.

Ma unikatową jednostkę napędową spełniającą normę Euro 6. Konstrukcja nadwozia jest wykonana z aluminium i stali, co daje doskonały kompromis pomiędzy wytrzymałością i ciężarem, a w efekcie oszczędność paliwa na poziomie 39 proc.

Na uwagę zasługuje także system I-Start firmy Volvo, który wykorzystuje dwa zestawy akumulatorowe, co zwiększa dyspozycyjność i wydłuża ich trwałość. Jeden zestaw jest przeznaczony wyłącznie do uruchamiania silnika, dzięki czemu akumulator jest cały czas w pełni naładowany.

Drugi zestaw obsługuje pozostałe podzespoły elektryczne. Autobus Volvo 7900 Hybrid może zatrzymać się na przystanku i silnik się wyłącza. Nie ma zatem pracy na biegu jałowym i spalin.
Drzwi otwierają się elektrycznie.

Autobus cicho rusza na silniku elektrycznym i osiąga prędkość 20 km/h, zanim włączy się silnik spalinowy. Układ klimatyzacji, hamulce i inne urządzenia pomocnicze są zasilane elektrycznie, co zmniejsza hałas podczas jazdy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.