PARTNER PORTALU
  • BGK

Grupa Eneris przejmuje zakład w Bydgoszczy

  • pt    27 września 2017 - 14:25
Grupa Eneris przejmuje zakład w Bydgoszczy
Nowy właściciel zapowiada modernizację obiektu oraz ścisłą współpracę instalacji z podmiotami wchodzącymi w skład grupy Eneris (fot.eneris.pl)

Grupa Eneris odkupuje pakiet kontrolny instalacji termicznego przekształcania odpadów niebezpiecznych w Bydgoszczy. To kolejne przejęcie dokonane przez grupę w tym roku.
• Grupa Eneris odkupuje od Chemoservis Dwory pakiet kontrolny MD-Proeco, spółki zarządzającej instalacją przekształcania odpadów niebezpiecznych w Bydgoszczy.

• Nowy właściciel zapowiada modernizację obiektu oraz ścisłą współpracę instalacji z podmiotami wchodzącymi w skład grupy Eneris.

• Eneris odkupuje od spółki Chemoservis-Dwory całość będących w jej posiadaniu udziałów w MD-Proeco obejmując pakiet kontrolny w wysokości 64,11 proc.

Grupa będzie odpowiadać za operacje działającej na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Niebezpiecznych (ITPON), w tym medycznych i przemysłowych. Jej moce przerobowe, wynikające z otrzymanych zezwoleń, wynoszą 8 tys. ton rocznie.

- Nowoczesny przemysł, nawet najbardziej zorientowany na ekologię i ochronę środowiska, zawsze będzie wytwarzał odpady niebezpieczne. Z tego powodu tak ważne jest zapewnienie optymalnego procesu ich przetwarzania i unieszkodliwiania - powiedziała Dorota Włoch, członek zarządu Eneris Surowce.

- Dla MD-Proeco dołączenie do Grupy Eneris oznacza pozyskanie silnego, stabilnego inwestora, który planuje modernizację instalacji, a także dostęp do ogólnopolskiej struktury ENERIS - największej polskiej prywatnej firmy ochrony środowiska. Natomiast dla Eneris obecność MD-Proeco w grupie oznacza możliwość oferowania naszym klientom nowych usług i całościowe podejście do zrównoważonej gospodarki odpadami dla bardzo szerokiej grupy odbiorców - dodała Dorota Włoch.

Do ITPON w Bydgoszczy trafiają odpady niebezpieczne, takie jak farby i rozpuszczalniki organiczne, opakowania zawierające śladowe ilości szkodliwych substancji, osady. Przetwarzane termicznie są w niej również odpady medyczne, a także pochodzące z procesów produkcji przemysłowej.

Kupiona przez Grupę Eneris instalacja wytwarza ciepło i parę techniczną na potrzeby mieszczących się w okolicy zakładów przemysłowych.

Inwestycje Grupy Eneris

Akwizycja pakietu kontrolnego MD-Proeco to kolejna w tym roku inwestycja Eneris. W lipcu spółka zakupiła francuskie przedsiębiorstwo Recupyl zajmujące się odzyskiem i recyklingiem baterii i akumulatorów.

W sierpniu ogłosiła zgłoszenie do UOKiK zamiaru koncentracji, polegającego na włączeniu w struktury trzech dużych instalacji przetwarzania i unieszkodliwiania odpadów w Zachodniej Polsce (ZUO Clean-City, ZUO International i Eko-Myśl). Grupa ogłosiła również przystąpienie do Siemiatyckiego Klastra Energii oraz planuje kolejne inwestycje w obszarze zielonej energii.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.