PARTNER PORTALU
  • BGK

Hajnówka dostanie unijne

  • wnp.pl (Patrycja Batóg)    5 lutego 2010 - 15:32

UE dofinansuje modernizację kanalizacji w Hajnówce.
W Hajnówce rozpocznie się realizacja projektu „Rozbudowa i modernizacja gospodarki wodno-ściekowej w mieście Hajnówka - etap I”, poinformował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Białymstoku.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 8,5 mln zł, z czego ponad 5,5 mln zł to dofinansowanie z unijnego Funduszu Spójności.

Przedsięwzięcie jest pierwszym etapem porządkowania gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta Hajnówka. Zakres rzeczowy zadania obejmuje budowę około 3 km sieci kanalizacji sanitarnej. W ramach inwestycji nastąpi również modernizacja oczyszczalni ścieków oraz stacji uzdatniania wody. Wpłynie to na ograniczenie ilości zanieczyszczeń przedostających się do wody dostarczanej do sieci wodociągowej miasta Hajnówka oraz pozwoli na rolnicze wykorzystanie osadów ściekowych.

Projekt miasta Hajnówka został wyłoniony w procedurze konkursowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, w ramach priorytetu I - gospodarka wodno-ściekowa. Wartość całkowita przedsięwzięcia to 8,76 mln zł, z czego dotacja z Funduszu Spójności wynosi 5,65 mln zł. Realizacja projektu została przewidziana na lata 2010-2011.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: