PARTNER PORTALU
  • BGK

Hala Gwardii znów czeka na warszawiaków

  • pt    29 września 2017 - 15:39
Hala Gwardii znów czeka na warszawiaków
Odnowiona Hala Gwardii zaprasza nie tylko na zakupy (fot.umwarszawa)

Hala Gwardii została otwarta po remoncie. To historyczne miejsce zakupów i rodzinnych spotkań. Jest unikalnym połączeniem działalności kulturalnej, tradycyjnego targu z dobrej jakości żywnością i produktami regionalnymi, a także lokalami gastronomicznymi i sklepami kulinarnymi.
• Będzie tu m.in.  Muzeum Boksu z Izbą Pamięci wybitnego trenera Feliksa Stamma.

• Hala Mirowska i Hala Gwardii wybudowane w latach 1899-1901 stały się na długo największymi obiektami handlowymi w Warszawie.

- Cieszymy się, że możemy oddać z powrotem w ręce mieszkańców Halę Gwardii, handlowe serce stolicy. To miejsce ma swój wyjątkowy klimat. Pod jednym dachem łączy w sobie kilka ról - od targu z lokalną, zdrową żywnością, przez strefę kulinarną, aż po centrum kultury i miejsce integrujące mieszkańców. Mam nadzieję, że warszawiacy po 125 latach od pierwszego otwarcia obiektu, ponownie poczują ducha tego historycznego miejsca – mówi Michał Olszewski, zastępca prezydent Warszawy.

Koncepcja i oferta nowo otwartej przestrzeni oddaje klimat kultowych obiektów na świecie, które łączą ze sobą rolę targu i miejsca kulturalno-integracyjnego.

Są to m.in. lizbońskie Mercado da Ribeira czy Mercado Boqueria w Barcelonie. Projekt architektoniczny nowej hali przygotowała znana i ceniona warszawska pracownia architektoniczna „Bulanda, Mucha – Architekci”.

Targ pełen regionalnych produktów

Targ jest propozycją uzupełniającą do obecnie dostępnej oferty kupców handlujących „pod chmurką” w okolicy Hali Mirowskiej.

Stoiska targowe zostały zaprojektowane zgodnie z jednolitą estetyką obiektu, aby harmonijnie współgrać z pozostałą architekturą budynku.

W przestrzeni hali działa również strefa kulinarna. Do współpracy zostali zaproszeni doświadczeni restauratorzy i szefowie kuchni, ale także młodzi twórcy nowych koncepcji w dziedzinie jedzenia.

 W tej strefie znajduje się 25 stanowisk gastronomicznych i specjalistycznych sklepów kulinarnych, gdzie można spróbować specjałów przygotowywanych na oczach gości przez szefów kuchni. Będzie można skosztować wielu potraw inspirowanych różnymi kuchniami świata. Pojawi się też kuchnia polska, w tym bar mleczny, a także koncepty wegańskie, lokale specjalizujące się w diecie dla sportowców i oferujące posiłki dietetyczne.

Miejsce spotkań warszawiaków

Poza funkcją handlowo-gastronomiczną, Hala Gwardii ma pełnić także rolę centrum kultury i miejsca integrującego mieszkańców Warszawy. W programie pojawią się wydarzenia kierowane do różnych grup wiekowych, imprezy okolicznościowe i animacje kulturalne.

W przestrzeni hali działa stała strefa zabawy – Mała Kwiaciarnia Grafiki, w której rodzice na czas robienia zakupów będą mogli zostawić swoje pociechy pod opieką animatorów.

Boks wraca w przestrzenie Hali Gwardii

Fundacja im. Feliksa Stamma, założona przez Paulę Stamm, prawnuczkę legendarnego trenera, dba o upamiętnienie historii polskiego pięściarstwa i utrwalenie pamięci o swoim patronie. Przy wsparciu fundacji w przestrzeni nowej Hali Gwardii powstała wielka wystawa dawnej fotografii mistrzów i ikon tej dyscypliny pt. "Historia Polskiego Boksu". Pojawił się również ring olimpijski, na którym będą odbywały się aktywności bokserskie pod okiem Jerzego Rybickiego - mistrza olimpijskiego.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.