Hiszpanie wybudują tramwaje w Olsztynie

  • Przegląd prasy/Gazeta Olsztyńska
  • 31-03-2011
  • drukuj
W ratuszu otwarto oferty firm, które chcą wybudować sieć tramwajową w Olsztynie. Najtańszą propozycję złożyła hiszpańska firma FCC Construcción z Barcelony. Chce to zrobić za ćwierć miliarda złotych.
Hiszpanie wybudują tramwaje w Olsztynie

Być może na olsztyńskich torach pojawią się Pesy Swing produkowane w Bydgoszczy m.in. dla Warszawy, Gdańska, Elbląga czy Częstochowy – pisze „Gazeta Olsztyńska”.

Najmniej za wybudowanie sieci tramwajowej wraz z trakcją i zajezdnią, budowę ulicy Obiegowej (od Pstrowskiego do al. Piłsudskiego) i przejścia podziemnego pod al. Piłsudskiego chcą Hiszpanie z FCC Construcción. Gotowi są to zrobić za 250 mln zł.

Najdroższa oferta opiewała na 365 mln zł. Miasto na ten przetarg ma zarezerwowane 321 mln zł, więc odwołania przetargu z powodu braku pieniędzy nie będzie.

Do poniedziałku 4 kwietnia uczestnicy przetargu mają czas na uzupełnienie dokumentów. We wtorek 5 kwietnia wyłoniony zostanie zwycięzca.

Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 36 miesięcy na budowę, w tym pierwsze 18 miesięcy na przygotowanie projektu – podaje „Gazeta Olsztyńska”.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

I komu potrzebne są te tramwaje skoro ul. Bałtycka aż piszczy w szwach. Do pracy ludzie się spóźniają bo odcinek zaledwie 2 km do ronda "Waszyngtona" (obok J.Długiego) pokonuje się przez 20-25 minut ! W dodatku zamknięto odcinek ul. Jeziornej do Sielskiej i róbta co chceta zasrańcy. Co wię...cej zaplanowano budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej z Wczasową. Pytam po co komu to rondo Panie Grzymowicz skoro byłoby bardziej słusznie koszty tej inwestycji przełożyć na dokończenie rozpoczętej budowy ul Nowej Bałtyckiej wzdłuż torów kolejowych. Rozładował by się korek i jednocześnie zmniejszył ruch na starej Bałtyckiej. rozwiń

jasku, 2011-03-31 08:12:23 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE