PARTNER PORTALU
  • BGK

Hrubieszów otrzyma 16 mln zł na modernizację sieci wodno-kan.

  • wnp.pl (Patrycja Batóg)    29 stycznia 2010 - 10:43

W Hrubieszowie (woj. lubelskie) została podpisana umowa na modernizację i rozbudowę kanalizacji i wodociągu. Jest to największa do tej pory inwestycja w historii miasta. Całkowity koszt projektu wynosi około 23 mln zł, z 16 mln zł to dotacja z Unii Europejskiej.
Dzięki realizacji tego projektu będzie możliwe przyłączenie do kanalizacji ponad tysiąc odbiorców, a kolejne 230 zyska dostęp do sieci wodociągowej. W mieście powstanie ponad 5 km kanalizacji sanitarnej a zbudowany i zmodernizowany zostanie ponad 1 km sieci wodociągowej. W tym samym projekcie przewidziano modernizację przepompowni "Ludna” i "Grunwaldzka”, stacji uzdatniania wody oraz oczyszczalni ścieków. Realizacja przedsięwzięcia potrwa do 2013 roku.

Ostateczny koszt prac znany będzie po rozstrzygnięciu przetargu, obecnie szacowany jest na około 23 mln zł. Z czego 16 mln zł będzie pochodziło z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie w ramach unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.