PARTNER PORTALU
  • BGK

Hybrydowe boisko piłkarskie zbudowano w Łodzi

  • pt    28 września 2016 - 19:25
Hybrydowe boisko piłkarskie zbudowano w Łodzi
Płyta hybrydowa jest wzmocniona specjalną matą, która ma tkaną trawę sztuczną (fot.lodz.pl)

• W Centrum Sportu przy al. Unii Lubelskiej oddano do użytku pierwsze w Łodzi hybrydowe boisko piłkarskie.
• Wkrótce mają powstać dwa podobne obiekty.
- Od dzisiaj możemy użytkować pierwsze hybrydowe boisko. Śmiem twierdzić, że jest to pierwszy tego typu obiekt w Polsce. Mam nadzieję, że dobrze będzie służył piłkarzom. Płyta hybrydowa jest wzmocniona specjalną matą, która ma tkaną trawę sztuczną. Na tym jest wysiewana naturalna murawa. Taka budowa umożliwia wydłużenie okresu użytkowania. Przy hybrydzie jest to ok. 6 godz. dziennie, a przy normalnym boisku trawiastym 7 godz. tygodniowo. Różnica jest więc bardzo duża - mówi Małgorzata Belta z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Z wykonawcą trwają jeszcze negocjacje dot. wydłużenia czasu użytkowania.

- Generalnie ma to być sześć godzin dziennie, jednak wykonawca ograniczył nam ten czas w marcu, kiedy po zimie trawa naturalna musi się przyjąć. Mniej godzin jest również w październiku i listopadzie. Prowadzimy negocjacje, by w przypadku sprzyjającej pogody w tych miesiącach wydłużyć okres użytkowania" - zakończyła Belta.

Hybrydowe boisko przy al. Unii jest pełnowymiarowe (105 x 68 m), ogrodzone, oświetlone i ma zainstalowany system nawadniania. Budowa kosztowała 1,6 mln zł. Obiekt zostanie wkrótce wyposażony w ławki rezerwowych i widownię.

Boisko weszło w skład Centrum Sportu, zarządzanego przez Miejską Arenę Kultury i Sportu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.