PARTNER PORTALU
  • BGK

II linia metra: 2 mln pasażerów miesięcznie. Najwięcej na stacji Dworzec Wileński

  • PAP/AT    7 grudnia 2015 - 17:05
II linia metra: 2 mln pasażerów miesięcznie. Najwięcej na stacji Dworzec Wileński

Wśród mieszkańców najpopularniejsza jest stacja Dworzec Wileński (II linia metra - Stacja Dworzec Wileński, fot.wikipedia.org/Muri/CC BY-SA 4.0)

Każdego miesiąca z II linii metra korzysta ponad 2 mln pasażerów. Od marca do końca listopada 2015 r. centralnym odcinkiem pojechało 22 mln pasażerów.
Najmniej pasażerów korzysta z metra w wakacje

Każdego miesiąca z podziemnej kolejki korzystały ponad 2 mln pasażerów. Najniższa frekwencja była w miesiącach wakacyjnych, w sierpniu wyniosła 2 mln 70 tys. osób, a w lipcu - 2 mln 206 tys. pasażerów. Najwięcej osób wybrało metro w październiku - 2 mln 808 tys. podróżnych oraz w maju - 2 mln 617 tys.

W sumie od otwarcia II linii metra 8 marca do końca listopada z podziemnej kolejki skorzystały ponad 22 mln pasażerów - wynika z danych podanych w poniedziałek przez dział prasowy Metra Warszawskiego.

W listopadzie, czyli po otwarciu 28 października mostu Łazienkowskiego, z metra skorzystało 2 mln 477 pasażerów.

Najpopularniejszą stacją jest Dworzec Wileński

Wśród mieszkańców najpopularniejsza jest stacja Dworzec Wileński, w rekordowym październiku skorzystało z niej ponad 750 tys. pasażerów. Najmniej osób wybiera stację przy Centrum Nauki Kopernik, w październiku było to mniej niż 200 tys. osób.

Dane przedstawione przez Metro Warszawskie zostały uzyskane z systemu pobierania opłat za przejazdy.

Maciej Czerski z działu prasowego Metra Warszawskiego poinformował, że podpisało ono porozumienie z firmą Siemens. Jak przekazał Czerski, powołano wspólny zespół ekspertów do zbadania przyczyn problemów technicznych, m.in. nadmiernego zużywania się kół w pociągach Inspiro oraz ustalono "mapę drogową" opisującą zasady pracy zespołu nad rozwiązaniem problemu.

Ponadto Siemens "niezwłocznie podejmie działania, które umożliwią wymianę kół w ośmiu pociągach" - napisał Czerski.

"Źródła płatności zostaną ustalone na podstawie wyników raportu wspólnego zespołu ekspertów. Cały proces wymiany kół nie ma wpływu na obsługę pasażerów warszawskiego metra" - dodał przedstawiciel Metra Warszawskiego.

Centralny odcinek II linii metra ma długości ponad 6 km i łączy lewo- i prawobrzeżną Warszawę. Ma siedem stacji. Kolejno od zachodu na wschód są to: "Rondo Daszyńskiego", "Rondo ONZ", "Świętokrzyska", "Nowy Świat - Uniwersytet", "Centrum Nauki Kopernik", "Stadion Narodowy" i "Dworzec Wileński". Z pierwszą linią metra druga krzyżuje się na stacji "Świętokrzyska".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.