PARTNER PORTALU
  • BGK

Ile elektrośmieci trzeba będzie odebrać? W Dzienniku Ustaw jest nowe rozporządzenie

  • KDS    7 sierpnia 2017 - 15:53
Ile elektrośmieci trzeba będzie odebrać? W Dzienniku Ustaw jest nowe rozporządzenie
Dokument odnosi się m.in do ekranów, monitorów i sprzętu zawierającego ekrany o powierzchni większej niż 100 cm2 (fot.pixabay.com)

W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie ministra środowiska ws. minimalnych rocznych poziomów zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Nowe wytyczne będą obowiązywały od początku przyszłego roku. Rozporządzenie określa normy dotyczące trzech najbliższych lat - 2018, 2019 oraz 2020. Wynika z niego, że w każdym roku minimalne roczne poziomy zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego będą coraz wyższe. 

Przykładowo tylko w przypadku lamp wynosi on w 2018 roku 55 proc, w 2019 roku 60 proc. a w 2020 już 65 proc. średniorocznej masy sprzętu wprowadzonego do obrotu na terytorium kraju.

Dokument odnosi się m.in do ekranów, monitorów i sprzętu zawierającego ekrany o powierzchni większej niż 100 cm2, lamp, sprzętu wielkogabarytowego, np. urządzeń gospodarstwa domowego, opraw oświetleniowych. 

Pełną treść rozporządzenia ministra środowiska z dnia 21 lipca 2017 r. w sprawie minimalnych rocznych poziomów zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego zamieściliśmy w Multimediach. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.