PARTNER PORTALU
  • BGK

Inauguracja połączenia lotniczego Zielona Góra-Gdańsk w czwartek

  • PAP    3 lipca 2013 - 14:20
Inauguracja połączenia lotniczego Zielona Góra-Gdańsk w czwartek

- W czwartek zostanie zainaugurowane połączenie lotnicze Zielona Góra-Gdańsk obsługiwane przez linię SprintAir. Rejsy będą realizowane przez przewoźnika do końca września.
Rzecznik prasowy Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku Michał Dargacz poinformował w środę, że w czwartek wyląduje pierwszy pasażerski samolot linii SprintAir obsługujący połączenie Zielona Góra-Gdańsk.

Samoloty na tej trasie będą latać dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki. Połączenie będzie realizowane samolotem turbośmigłowym Saab340, który może zabrać na pokład 33 pasażerów.

"Nowe połączenie otwieramy głównie z myślą o Lubuszanach chcących spędzić wakacje nad polskim morzem" - powiedziała cytowana w komunikacie dyrektor handlowa SprintAir Renata Łozowska. "Oczywiście chcemy również zachęcić mieszkańców Trójmiasta, aby skorzystali z okazji, by przekonać się o urokach Lubuskiego" - dodała.

W okresie wakacyjnym od 21 czerwca do 1 września funkcjonuje też połączenia lotnicze z Lublina do Gdańska, które uruchomił Eurolot. Loty na tej trasie także odbywają się dwa razy w tygodniu.

SprintAir S.A. jest polskim przewoźnikiem lotniczym; specjalizuje się zarówno w lotniczych przewozach ładunków i poczty, jak i w lotach pasażerskich.

Od czerwca 2011 r. SprintAir realizuje regularne pasażerskie połączenie lotnicze na trasie Zielona Góra-Warszawa. Dodatkowo, działając w charakterze podwykonawcy Polskich Linii Lotniczych LOT, przewoźnik wykonuje codzienne loty na trasach Warszawa-Bydgoszcz i Warszawa-Katowice. SprintAir dysponuje flotą 15 samolotów turbośmigłowych Saab 340A.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.