PARTNER PORTALU
  • BGK

Inowrocław: nowa linia segregacji odpadów

  • PAP    13 maja 2011 - 14:28
Inowrocław: nowa linia segregacji odpadów

Linię do segregacji zmieszanych odpadów komunalnych uruchomiono w Inowrocławiu.
Inwestycja w Zakładzie Utylizacji Odpadów Komunalnych kosztowała 2,5 mln złotych, z czego 75 proc. miasto pokryło z pożyczki Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Czytaj też: Sejm przyjął nowelę ustawy o przejęciu przez gminy gospodarowania odpadami

Zainstalowane maszyny i urządzenia pozwolą na zmniejszenie ilości składowanych odpadów, oddzielenie substancji i materiałów podlegających biodegradacji, odzysk surowców wtórnych, jak makulatura, tworzywa sztuczne, szkło. Możliwe będzie też wyselekcjonowanie odpadów niebezpiecznych.

W skład linii segregacji odpadów wchodzą m.in. przenośniki, ładowarki, prasy, sita i separatory.

Władze miasta zapowiadają, że dzięki inwestycji na dotychczasowym poziomie zostaną utrzymane ceny za wywóz odpadów, które nie były podnoszone od dwóch lat. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • biocrudepolska, 2011-05-24 07:34:36

    Nowa linia... i co dalej ??? pewnie bedzie spalarnia, bo Coz to jest biznes sprzedawcow Spalarni,... ale dlaczego dajemy sie omamic i kupujemy spalarnie - placimy za nie drogo i okaza sie jak ta warszwska za kilka lat zlomem !!!! Dlaczego nie zdywersyfikowac - spalarnie owszem, ale jako uz...upelnienie naturalnego przetwarzania. Tym bardziej ze sa juz na swiecie technologie pozwalajace naturalny, kilkutygodniowy proces przetwarzania odpadow skrocic do kilku dni - co daje szanse na przetwoirzenie wiekszego strumienia odpadow. A w dodatku posiadacze tej technologii finsnsuja projekty typu BOOT (budowa, organizacja, operacja, transfer) w 100 % ( STU procentach); Tyle ze NIKT nie chce uslyszec ich glosu.... A moze w koncu sie znajdzie rozsadny samorzadowiec !!! Kontakt: Biocrude Technology 32 209 44 56 Tadeusz Jurkiewicz tadejurkiewicz@hotmail.com  rozwiń