Inowrocław: nowa linia segregacji odpadów

Linię do segregacji zmieszanych odpadów komunalnych uruchomiono w Inowrocławiu.
Inowrocław: nowa linia segregacji odpadów
Inwestycja w Zakładzie Utylizacji Odpadów Komunalnych kosztowała 2,5 mln złotych, z czego 75 proc. miasto pokryło z pożyczki Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Czytaj też: Sejm przyjął nowelę ustawy o przejęciu przez gminy gospodarowania odpadami

Zainstalowane maszyny i urządzenia pozwolą na zmniejszenie ilości składowanych odpadów, oddzielenie substancji i materiałów podlegających biodegradacji, odzysk surowców wtórnych, jak makulatura, tworzywa sztuczne, szkło. Możliwe będzie też wyselekcjonowanie odpadów niebezpiecznych.

W skład linii segregacji odpadów wchodzą m.in. przenośniki, ładowarki, prasy, sita i separatory.

Władze miasta zapowiadają, że dzięki inwestycji na dotychczasowym poziomie zostaną utrzymane ceny za wywóz odpadów, które nie były podnoszone od dwóch lat. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Nowa linia... i co dalej ??? pewnie bedzie spalarnia, bo Coz to jest biznes sprzedawcow Spalarni,... ale dlaczego dajemy sie omamic i kupujemy spalarnie - placimy za nie drogo i okaza sie jak ta warszwska za kilka lat zlomem !!!! Dlaczego nie zdywersyfikowac - spalarnie owszem, ale jako uz...upelnienie naturalnego przetwarzania. Tym bardziej ze sa juz na swiecie technologie pozwalajace naturalny, kilkutygodniowy proces przetwarzania odpadow skrocic do kilku dni - co daje szanse na przetwoirzenie wiekszego strumienia odpadow. A w dodatku posiadacze tej technologii finsnsuja projekty typu BOOT (budowa, organizacja, operacja, transfer) w 100 % ( STU procentach); Tyle ze NIKT nie chce uslyszec ich glosu.... A moze w koncu sie znajdzie rozsadny samorzadowiec !!! Kontakt: Biocrude Technology 32 209 44 56 Tadeusz Jurkiewicz tadejurkiewicz@hotmail.com rozwiń

biocrudepolska, 2011-05-24 07:34:36 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE