PARTNER PORTALU
  • BGK

Instytut Badań Strukturalnych proponuje: termomodernizacja, zasiłki i doradztwo

  • DC    31 stycznia 2018 - 11:09
Instytut Badań Strukturalnych proponuje: termomodernizacja, zasiłki i doradztwo
(fot. Shuttetrstock.com)

12,2 proc. mieszkańców Polski, czyli 4,6 mln osób (1,3 mln gospodarstw domowych), żyje w ubóstwie energetycznym - wynika z raportu przedstawionego przez Instytut Badań Strukturalnych.
- Ubóstwo energetyczne tylko częściowo pokrywa się z dochodowym. Istnieje znaczna grupa osób, które nie mogą zaspokoić swoich potrzeb energetycznych, mimo że ich dochód jest wyższy niż próg ubóstwa - czytamy w raporcie Instytutu Badań Strukturalnych.

Ubóstwo energetyczne może być mierzone na różne sposoby. Według popularnego w praktyce międzynarodowej wskaźnika „wysokie koszty - niskie dochody” ubóstwem energetycznym dotkniętych jest 12 proc. Polaków.

Są to głównie mieszkańcy wsi i małych miast, którzy często nie mają dostępu do sieci ciepłowniczej. Aby zmniejszyć skalę ubóstwa energetycznego, Instytut Badań Strukturalnych proponuje trzy nowe instrumenty: zasiłek celowy ma na celu złagodzenie przejawów ubóstwa energetycznego, doradztwo i drobne usprawnienia energooszczędne oraz termomodernizację mającą na celu usunięcie jego. Czytaj więcej

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.