PARTNER PORTALU
  • BGK

Interaktywna mapa kulturalna Gliwic

  • JL    8 marca 2016 - 10:10
Interaktywna mapa kulturalna Gliwic
Gliwice mają interaktywną mapę kulturalną. Fot. Gliwice.pl

Śląska Sieć Metropolitalna jako operator strefy płatnego parkowania w Gliwicach wprowadziła kolejne udogodnienie dla mieszkańców – interaktywną mapę kulturalną.
Interaktywna mapa daje możliwość wyświetlania informacji o wydarzeniach kulturalnych, sportowych i innych, które odbywają się w Gliwicach.

– Tym samym, dokonując opłaty za parkowanie pojazdu można będzie dowiedzieć się, co ciekawego wydarzy się w najbliższym czasie w mieście. System informacyjny przeszedł fazę testową i rozpoczął swoje działanie od 7 marca – mówi Mariusz Kopeć ze Śląskiej Sieci Metropolitalnej.

Nie jest to jedyna nowość w parkomatach. Oprócz podstawowej funkcji, jaką jest przyjmowanie opłat za parkowanie pojazdów, można także sprawdzić rozkład jazdy autobusów, lokalizację przystanków autobusowych oraz pozostałych parkomatów.

Śląska Sieć Metropolitalna deklaruje, że w niedalekiej przyszłości parkomaty zostaną wyposażone w system pozwalający informować o wszelkich utrudnieniach związanych z poruszaniem się po mieście oraz o innych ważnych zdarzeniach, mających wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców.

– Dzięki temu systemowi można będzie w szybki sposób powiadomić np. o zamkniętej lub zakorkowanej drodze lub o innej awarii wyświetlając na 109 parkomatach odpowiednią informację – podsumowuje Mariusz Kopeć.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Red, 2016-03-10 07:21:40

    A kiedy możliwość kupowania i przedłużania ważności biletów przez komórkę?