PARTNER PORTALU
  • BGK

Intercity przewiezie podczas strajku

  • PAP    9 sierpnia 2011 - 20:04
Intercity przewiezie podczas strajku

PKP Intercity będzie uznawać w dniu strajku generalnego w Przewozach Regionalnych - czyli 17 sierpnia - bilety tego przewoźnika - poinformowała we wtorek rzeczniczka PKP Intercity Małgorzata Sitkowska.
Pracownicy Przewozów Regionalnych nie będą przystępować do pracy przez całą dobę. Oznacza to, że na tory nie wyjedzie ok. 2,7 tys. pociągów tego przewoźnika. Protestujący domagają się 280 zł podwyżki.

Jak poinformowała Sitkowska, 17 sierpnia od godz. 00.01 do 24 w pociągach TLK uruchamianych przez PKP Intercity będą honorowane bilety na przejazd w tej relacji wydane przez przewoźnika samorządowego. Na podstawie biletu na pociąg Regio, InterRegio, RegioEkspres pasażer będzie mógł odbyć podróż w klasie 2 pociągu TLK, w relacji podanej na bilecie.

"Pasażerowie pociągów samorządowych, którzy jednak zrezygnują w tym terminie z podróży, będą mogli dokonać zwrotu biletu w kasie PKP Intercity bez żadnych potrąceń" - poinformowała rzeczniczka.

Na pięciu dworcach kolejowych - Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Zachodnia, Skarżysko-Kamienna i Białystok - na których za obsługę megafonów odpowiada PKP Intercity, będą wygłaszane komunikaty o zmianach w organizacji ruchu pociągów Przewozów Regionalnych na czas akcji protestacyjnej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.