PARTNER PORTALU
  • BGK

InterRegio nie pojadą?

  • PAP    17 maja 2010 - 16:09

We wtorek na tory nie wyjedzie kilkadziesiąt pociągów InterRegio
We wtorek znów nie pojedzie kilkadziesiąt pociągów InterRegio Przewozów Regionalnych - poinformował w poniedziałek rzecznik przewoźnika Piotr Olszewski. Spółka wznowiła w ostatni weekend część zawieszonych połączeń.

Kursowanie znacznej części pociągów InterRegio jest zawieszone od 4 maja. Na ich wyjazd nie zezwalają PKP Polskie Linie Kolejowe, którym Przewozy Regionalne tylko za ten rok winne są kilkadziesiąt milionów złotych za korzystanie z torów. Samorządowy przewoźnik wpłacił w maju zarządcy infrastruktury 28,5 mln zł.

PKP PLK zgodziły się w ostatni weekend na wypuszczenie na tory części wstrzymanych wcześniej pociągów. Jednak od wtorku ich ruch znów będzie ograniczony.

Jak wyjaśnił rzecznik Przewozów Regionalnych, InterRegio będą kursować od wtorku tylko na trasach Warszawa-Łódź, Warszawa-Białystok, Warszawa-Bydgoszcz, Legnica-Rzeszów, Wrocław-Rzeszów, Wrocław-Olsztyn i Poznań-Olsztyn.

Zarządy obu spółek mają w tym tygodniu rozmawiać o przywróceniu części połączeń na kolejny weekend. Zarząd Przewozów Regionalnych liczy, że wszystkie InterRegio wrócą na dobre na tory w wakacje, konkretny termin nie jest jeszcze jednak znany. Spółka zapowiada też, że jeszcze w maju planuje wpłacić na konto PKP PLK kolejną transzę zaległości. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • pieszochód, 2010-05-19 08:20:53

    To typowy polski bałagan. Dlaczego koleje zachodnie nie mają takich problemów ? Bo tam nie ma spółek postawionych na głowie a nadto podległych skarbowi państwa, który jest pierwszym hamulcowym kolei w Polsce i nie gwarantuje żadnego rozwoju, tylko regres. Wszystko odbywa się oczywiście w pogoni za z...yskiem ale tylko dla prezesów. Jeszcze chwila a będziemy jeżdzić wołami. I komu tu się marzy o Euro 2012 ? Napewno politykom bo czekaja na ordery i premie.  rozwiń