PARTNER PORTALU
  • BGK

Inwestorzy walczą o polskie ciepło

  • Przegląd prasy/PAP/Rzeczpospolita    5 lipca 2011 - 07:16
Inwestorzy walczą o polskie ciepło

Ile będzie prywatyzacji komunalnych, okaże się jesienią przy pisaniu przyszłorocznych budżetów miast.
Produkcję i przesył ciepła w Polsce przejmują duzi zagraniczni inwestorzy.

I tak np. dwa dni temu Elektrociepłownię Iława przejęła od samorządu niemiecka grupa SFW Energia – informuje „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Gliwicka spółka kupiła iławską energetykę

SFW startuje też w przetargu na zakup państwowego przedsiębiorstwa ciepłowniczego w Jastrzębiu-Zdroju.

Czytaj też: Wielu chętnych na SPEC

Największą tegoroczną prywatyzacją komunalną będzie sprzedaż Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, o które starają się Dalkia i Penta.

Może zostać także sfinalizowana transakcja sprzedaży ciepłowni w Legionowie. Nowego właściciela, a został nim węgierski E-Star, ma od tego roku już Elektrociepłownia Mielec i EC Gorlice.

Ofert sprzedaży przedsiębiorstw ciepłowniczych będzie przybywać. Na sprzedaż mogą być wystawione udziały przedsiębiorstw w Elblągu, Bydgoszczy i Opolu – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • AD, 2011-08-11 11:38:58

    Roman Smogorzewski oszukiwał mieszkańców do ostatniej chwili informując lokalną gazetę że o prywatyzacji legionowskiego PEC nic nie wie, podczas gdy pracownic PEC'u widziali zagranicznych inwestorów odwiedzających zakład. A potem nagle zgłosił wniosek do rady o pozwolenie na sprzedarz większościoweg...o udziału. Zachowywał się jak mały chłopiec w pieluszce.  rozwiń