PARTNER PORTALU
  • BGK

Inwestycje na cmentarzu w Koszalinie

  • GK/koszalin.pl    20 października 2011 - 10:06
Inwestycje na cmentarzu w Koszalinie

Trwają prace inwestycyjne i porządkowe na koszalińskim Cmentarzu Komunalnym. Pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej chcą je zakończyć przed Wszystkimi Świętymi.
Co roku Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Koszalinie inwestuje kilkaset tysięcy złotych w porządkowanie i upiększanie Cmentarza Komunalnego. Firma na zlecenie miasta zarządza 36 hektarową nekropolią na której spoczywa 50 tysięcy koszalinian.

– Pamiętamy, że to szczególne dla nas wszystkich miejsce. Dlatego potrzeby inwestycyjne i upiększanie cmentarza leży nam wszystkim głęboko w sercach. W tym roku wybudowaliśmy kolejne alejki z polbruku. W sumie ułożyliśmy prawie 2 tysiące metrów kwadratowych nowych nawierzchni. Wizytówką cmentarza staje się – dzięki kolejnym inwestycjom centralna część cmentarza określana dawniej jako Aleja Zasłużonych. Nie zapomnieliśmy również o cmentarzu wojennym, gdzie przedsiębiorstwo wymieniło nawierzchnię na placu zgromadzeń – wylicza tegoroczne inwestycje Tomasz Uciński, dyrektor PGK. Na cmentarzu przybyła też kolejna ściana urnowa.

Na ukończeniu są już przygotowania do uruchomienia strony internetowej (mapa cyfrowa cmentarza), gdzie przy pomocy wyszukiwarki bardzo prosto będzie można odnaleźć miejsce spoczynku poszukiwanej osoby. Strona umożliwi także określenie najkrótszego dojścia do grobu.

Wyszukiwarka, która jest już testowana i zostanie uruchomiona przed 1 listopada, będzie zawierała również informacje o dacie śmierci pochowanej na koszalińskim cmentarzu osoby.

W PGK trwają również prace zmierzające do rozbudowy kaplicy cmentarnej. Rozstrzygnięto konkurs i zlecono wykonanie projektu obiektu. W tym roku na cmentarzu przygotowano również miejsce pochówku dzieci martwo urodzonych. Specjalny Komitet, w skład którego wchodzi m.in. prezydent Koszalina Piotr Jedliński (zabierz głos/oceń prezydenta) oraz biskup koszalińsko – kołobrzeski Edward Dajczak zbiera obecnie pieniądze na wybudowanie pomnika, który będzie wyrazem pamięci wszystkich koszalinian o tych najmniejszych.

Obecnie powierzchnia cmentarza wynosi 36 ha. Jest tu pochowanych około 50 tysięcy zmarłych.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.