Iwona Koza pełnomocnikiem do spraw organizacji Wód Polskich

Prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej Iwona Koza została powołana przez ministra środowiska na stanowisko pełnomocnika do spraw organizacji Wód Polskich. Będzie odpowiedzialna za przeprowadzenie procesu organizacji Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, które powstanie na podstawie ustawy Prawo wodne 1 stycznia 2018 r.
Iwona Koza pełnomocnikiem do spraw organizacji Wód Polskich
Iwona Koza została pełnomocnikiem do spraw organizacji Wód Polskich. (fot. mat. Ministerstwa Środowiska)

Jak podkreśla KZGW Wody Polskie będą realizowały politykę zlewniową gospodarowania wodami na każdym poziomie, tzn. na poziomie zlewni, regionu wodnego oraz dorzecza. W struktury nowego podmiotu zostaną włączone Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej oraz regionalne zarządy gospodarki wodnej. Wody Polskie będą wykonywały prawa właścicielskie w stosunku do wód publicznych stanowiących własność Skarbu Państwa, ale z wyłączeniem śródlądowych dróg wodnych o szczególnym znaczeniu transportowym.

Czytaj : Prawo wodne w Sejmie, czyli wyścig z czasem

Ustanowienie nowego Prawa wodnego było warunkiem, który Polska musiała spełnić, by korzystać ze środków z programów operacyjnych Unii Europejskiej na lata 2014-2020.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do Prof. Glass: nie masz zielonego pojęcia

pracownik, 2017-10-18 15:30:57 odpowiedz

Tworzenie kolejnych upolitycznionych spółek nomenklaturowych to plan bis Jakuba Bermana, żeby otoczyć gojów szczelnym kordonem regulacji, przepisów, ustaw, tak, żeby w końcu pogubili się w tym i zdali na przypadek losu! Czyli na Władzę! Bo Ona wie lepiej! Stare stalinowskie zasady zmodyfikowane prze...z neomarksistów! rozwiń

Prof. Glass, 2017-09-11 10:42:25 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE