PARTNER PORTALU
  • BGK

Iwona Koza pełnomocnikiem do spraw organizacji Wód Polskich

  • MIW    8 września 2017 - 20:16
Iwona Koza pełnomocnikiem do spraw organizacji Wód Polskich
Iwona Koza została pełnomocnikiem do spraw organizacji Wód Polskich. (fot. mat. Ministerstwa Środowiska)

Prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej Iwona Koza została powołana przez ministra środowiska na stanowisko pełnomocnika do spraw organizacji Wód Polskich. Będzie odpowiedzialna za przeprowadzenie procesu organizacji Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, które powstanie na podstawie ustawy Prawo wodne 1 stycznia 2018 r.
Jak podkreśla KZGW Wody Polskie będą realizowały politykę zlewniową gospodarowania wodami na każdym poziomie, tzn. na poziomie zlewni, regionu wodnego oraz dorzecza. W struktury nowego podmiotu zostaną włączone Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej oraz regionalne zarządy gospodarki wodnej. Wody Polskie będą wykonywały prawa właścicielskie w stosunku do wód publicznych stanowiących własność Skarbu Państwa, ale z wyłączeniem śródlądowych dróg wodnych o szczególnym znaczeniu transportowym.

Czytaj : Prawo wodne w Sejmie, czyli wyścig z czasem

Ustanowienie nowego Prawa wodnego było warunkiem, który Polska musiała spełnić, by korzystać ze środków z programów operacyjnych Unii Europejskiej na lata 2014-2020.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • pracownik, 2017-10-18 15:30:57

    Do Prof. Glass: nie masz zielonego pojęcia
  • Prof. Glass, 2017-09-11 10:42:25

    Tworzenie kolejnych upolitycznionych spółek nomenklaturowych to plan bis Jakuba Bermana, żeby otoczyć gojów szczelnym kordonem regulacji, przepisów, ustaw, tak, żeby w końcu pogubili się w tym i zdali na przypadek losu! Czyli na Władzę! Bo Ona wie lepiej! Stare stalinowskie zasady zmodyfikowane prze...z neomarksistów!  rozwiń