Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie o skutkach nowelizacji Prawa wodnego

• Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie ostrzega, że zmiany stawek opłat za korzystanie ze środowiska spowodują wzrost kosztów działalności przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych.
• Te zaś przerzucą koszty na odbiorców, którzy zapłacą za wodę o kilkanaście procent więcej niż do tej pory.
• Największe podwyżki opłat za wodę czekają mieszkańców Czempina, najniższe – Tarnobrzegu.
Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie o skutkach nowelizacji Prawa wodnego
Zapłacimy więcej za wodę? (fot. pixabay.com)

Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie przeliczyła jak proponowana przez Ministerstwo Środowiska nowa ustawa Prawo wodne przełoży się na ceny wody. Zdaniem Izby zmiany stawek opłat za korzystanie ze środowiska spowodują drastyczny wzrost kosztów działalności wszystkich przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych, czego efektem będzie co najmniej kilkunastoprocentowa podwyżkę stawek opłat za wodę. 


Czytaj też: Zmiany w ustawie o prawie wodnym: samorządy protestują

Największe podwyżki opłat za wodę czekają mieszkańców Czempina (o 28,6 proc.), najniższe – Tarnobrzegu (o 11,9 proc.). W Warszawie stawki będą wyższe o 18,3 proc., a w Gdańsku – o 14,2 proc.

O sprawie czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Właściciele sieci Rossmann zacierają ręce! 100% wzrost sprzedaży dezodorantów różnych freshy tłumiących smród i pot! Witajcie w Polandii, gdzie typowy kmiot wydasje45% na jedzenie, a drugie na autko, gadżety, a tylko 0,05% na kulturę i edukację! Brrrrrr

glaertes1, 2016-07-20 15:55:04 odpowiedz

To nie problem dla spółki komunalnej. Po prostu przestaną sponsorować kluby sportowe. Gdzie można zapoznać się z metodologią wyliczeń?

Zainteresowany, 2016-07-20 14:35:09 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE