Jacek Jaśkowiak pozbędzie się swojego Audi. Pod jednym warunkiem

- Jeśli ten system ruszy, poważnie rozważę sprzedaż swojego prywatnego samochodu – zadeklarował na swoim facebookowym profil Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania odnosząc się w ten sposób do faktu podpisania przez miasto z firmą Cherry Car listu intencyjnego w sprawie stworzenia w stolicy Wielkopolski systemu car-sharingu.
Jacek Jaśkowiak pozbędzie się swojego Audi. Pod jednym warunkiem
Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania liczy, że car-sharing pozwoli nieco rozładować miejskie korki. (fot. www.poznan.pl)

Jak informuje poznański ratusz, system ma działać w oparciu o auta ekologiczne - elektryczne i hybrydowe o niskiej emisji. Jego debiut planowany jest na przełom września i października tego roku.

Czytaj : W Poznaniu wystartuje usługa współdzielenia aut

- Jak w wielu miastach, w Poznaniu mamy spory problem z nadmiernym ruchem kołowym, a luksusem stało się nie samo posiadanie samochodu, a sprawne przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Dlatego naprawdę stawiamy na transport zrównoważony, oferując różnego rodzaju alternatywne formy komunikacji. Jedna z nich to car-sharing – powiedział przy okazji podpisania listu intencyjnego Jaśkowiak.

fot.facebook
fot.facebook

W Poznaniu obecnie na 1000 mieszkańców przypada ponad 600 zarejestrowanych samochodów osobowych. Sam Jaśkowiak – jak wynika ze złożonego przez niego oświadczenia majątkowego – jeździ 10-letnim samochodem marki Audi A6 Avant.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Nie można, bo pan prezydent poznania, musi jakoś zareklamować kogoś, kto patrzy nań z zachodu, łaskawym okiem.

łaskawca, 2017-08-06 16:08:48 odpowiedz

"car-sharing" - przepraszam bardzo, ale czy można by tak po polsku?

Polak, 2017-07-20 14:44:29 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE