PARTNER PORTALU
  • BGK

Jak określić zasady ustalania opłat na wodę i ścieki? Jest problem

  • PAP/AT    1 marca 2018 - 07:14
Jak określić zasady ustalania opłat na wodę i ścieki? Jest problem
Wciąż nie ma rozporządzenia regulującego określenie stawek za wodę i ścieki (fot.pixabay.com)

Dotychczas taryfy za wodę i ścieki zatwierdzały co roku samorządy. W tym roku ma to zrobić przedsiębiorstwo Wody Polskie. Nowy system zacznie działać od połowy roku i będą obowiązywać przez trzy lata, jednak firmy nie wiedzą jak opracować wnioski taryfowe. Termin to 12 marca.

Od tygodni urzędnicy głowią się, jak określić zasady ustalania taryf na wodę i ścieki. Na ich przygotowanie firmy będą mieć maksymalnie ponad tydzień - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Dotychczas taryfy za wodę i ścieki zatwierdzały co roku samorządy. W tym roku ma to zrobić przedsiębiorstwo Wody Polskie. Nowy system zacznie działać od połowy roku i będą obowiązywać przez trzy lata, jednak firmy nie wiedzą jak opracować wnioski taryfowe. Termin to 12 marca, a wciąż nie ma rozporządzenia regulującego określenie stawek. Jego projekt pojawił się 18 stycznia 2018 roku i w trakcie prac legislacyjnych uległ modyfikacjom i wciąż nie został przyjęty - informuje "PB".

Czytaj też: Mosty, rowy i przepusty. Nowe Prawo wodne generuje problemy w regionach

Rozporządzenie ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej w sprawie określenia taryf, wzoru wniosku o zatwierdzenie taryfy oraz warunków rozliczeń za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków w najbliższych dniach zostanie opublikowane w Dzienniku Ustaw - podaje gazeta za informacjami uzyskanymi w resorcie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • dario, 2018-03-02 09:01:10

    rozporzadzenie taryfowe zostalo podpisane istotne zmiany w amortyzacji