PARTNER PORTALU
  • BGK

Jak pracują urzędy w piątek 14 sierpnia?

  • pt    12 sierpnia 2015 - 10:51
Jak pracują urzędy w piątek 14 sierpnia?
Większość urzędników w piątek 14 sierpnia ma wolne (fot.fotolia)

Ponieważ w sobotę 15 sierpnia wypada święto, zgodnie z kodeksem pracownikom należy się dzień wolny w innym terminie. Urzędy w większości miast będą nieczynne w piątek 14 sierpnia, jednak nie wszystkie.
Jak wynika z Kodeksu pracy dzień wolny z tytułu święta przypadającego w sobotę dla pracowników zatrudnionych pięć dni w tygodniu pracodawca powinien wyznaczyć w zakładzie w okresie rozliczeniowym. Udzielenie dnia wolnego może nastąpić zarówno przed dniem świątecznym, jak też po nim. Dzień wolny pracodawca wyznacza samodzielnie. Nie musi zgodzić się na prośbę pracownika,jeśli ten wnioskuje o inny termin.

Święto w sobotę, wolne do wybrania - kiedy?

W tym roku 15 sierpnia wypada w sobotę, większość urzędów będzie w zamian zamknięta w przeddzień święta, czyli 14 sierpnia.

Tak jest przykładowo w Warszawie. „Piątek 14 sierpnia będzie dniem wolnym dla pracowników Urzędu m.st. Warszawy oraz dzielnicowych Wydziałów Obsługi Mieszkańców. Tego dnia nieczynne będą również Urząd Pracy m.st. Warszawy oraz Zarząd Terenów Publicznych. Punkty Obsługi Pasażerów ZTM będą działały bez zmian – czytamy w komunikacie magistratu.

Jak informuje miasto zamknięte pozostaną również urząd pracy oraz Zarząd Terenów Publicznych. W tym dniu w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego w godz. 8–16 pełniony będzie dyżur, podczas którego załatwić będzie można wyłącznie sprawy związane z rejestracją zgonów.

14 sierpnia nieczynne będą także urzędu m.in. w Lublinie, Katowicach, Chojnie, Kędzierzynie-Koźlu.

Podobnie w Pniewach, Kleszczowie, Pabianicach, Konstancinie-Jeziornej, Sandomierzu, Gliwicach czy Pniewach.

14 sierpnia, nie będą pracować także urzędy miejskie w Sandomierzu, Starachowicach oraz w Ostrowcu Świętokrzyskim, Pabianicach czy Radomsku.

Dla odmiany w Kielcach wolne będzie nie w piątek przed świętem, ale w poniedziałek 17 sierpnia.
Poniedziałek będzie wolny także w UM Warce, Skawinie i Solcu Kujawskim.

Jak się okazuje, część urzędów jednak już swój wolny dzień odebrała.

Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie zarządził wolne w dniu 5 czerwca 2015 r. (piątek)

Także w Szczecinie urząd nie pracował w piątek 5 czerwca, podobnie w Myślenicach.

Jeszcze inaczej w Oświęcimiu, gdzie urząd był zamknięty w piątek 7 sierpnia.

Część urzędów jeszcze na swój wolny dzień za 15 sierpnia poczeka:

- W związku z tym, iż 15 sierpnia 2015 r. jest dniem wolnym od pracy, a w bieżącym roku przypada w sobotę, wójt gminy Gózd ustalił dzień 21 sierpnia br. jako dodatkowy dzień wolny od pracy. W tym dniu Urząd Gminy oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Goździe będą nieczynne – czytam na stronach gminy.

Nie wszyscy mają wolne

Nie wszędzie jednak zdecydowano się na zamykanie urzędu w dodatkowym dniu.

– Nie możemy sobie pozwolić, aby cały urząd nie pracował – tłumaczy Gazecie Krakowskiej Janina Świerz, sekretarz gminy Chełmek, gdzie pracownicy będą indywidualnie odbierać sobie dzień wolny za 15 sierpnia.

W Urzędzie Miejskim w Andrychowie będzie podobnie. W starostwie wadowickim urzędnicy już zaczęli brać sobie wolne. Czas mają do 31 sierpnia.

Także w Inowrocławiu urząd nie będzie zamykany, ale pracownicy odbiorą sobie dzień indywidualnie w terminie pomiędzy 10 sierpnia a 30 września

Jeszcze inne rozwiązanie przyjął Urząd Marszałkowski w Kielcach. Będzie on czynny w najbliższych dniach, za to dzień wolny za 15 sierpnia pracownicy urzędu dostaną w….wigilię świąt Bożego Narodzenia.

 

.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • KK, 2015-08-14 11:22:04

    Oczywiście nie ma żadnych informacji co z Urzędami we Wrocławiu.. Fcuk!
  • Eterno Vagabundo, 2015-08-13 23:01:50

    Bo w Polsce tylko " Urzędnicza Rasa ", Ciągle: " Je, pije I popuszcza pasa ".