PARTNER PORTALU
  • BGK

Jak pracują urzędy w Wielki Piątek?

  • pt    28 marca 2018 - 19:30
Jak pracują urzędy w Wielki Piątek?
Urząd Miasta Kraków 30 marca będzie nieczynny. (fot.kraków.pl)

Wiele magistratów będzie zamkniętych w Wielki Piątek. Urzędnicy, m.in. Wrocławia, Katowic, Bytomia czy Krakowa, w ten dzień odbierają wolne za Święto Trzech Króli, które w tym roku wypadło w sobotę.
  • Wybierając się w piątek, 30 marca, do urzędu miasta warto sprawdzić czy jest czynny.
  • Wiele magistratów, a także urzędów marszałkowskich odbiera tego dnia wolne za 6 stycznia.
  • Po świętach, we wtorek, 3 kwietnia, niemal wszystkie urzędy pracują normalnie.

W Wielki Piątek nieczynny będzie m.in. Urząd Miasta w Nowym Sączu. Niektóre, ważne sprawy można będzie załatwić w Punkcie Informacyjno-Kasowym w Galerii „Trzy Korony” i w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Pracownicy Urzędu Miasta odbierają dzień wolny za 6 stycznia, czyli Trzech Króli. Dzień ten wypadał w sobotę. Takie zarządzenie wydał 4 stycznia prezydent miasta Ryszard Nowak.

Z tego samego powodu w Wielki Piątek zamknięty będzie urząd w Katowicach (dyżur będzie pełniła Rejestracja Zgonów w Urzędzie Stanu Cywilnego w godzinach 9-13). Jest to dzień wolny od pracy dla także dla pracowników Komunalnego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach oraz Miejskiego Zarządu Ulic.

Wolne mają także urzędnicy w Myszkowie, Markach, Jaworze, Szczyrku, Puławach, Bytomiu, Zielonce, Radzyminie czy Kołobrzegu.

- Urząd Miejski w Starachowicach będzie nieczynny dla interesantów 30 marca. Zmiana ta wynika z przepisów, które zobowiązują pracodawcę do wyznaczenia dodatkowego dnia wolnego w zamian za święto, które wypadło w sobotę 6 stycznia - czytamy na stronie starachowickiego magistratu.

Nieczynny w Wielki Piątek będzie także Urząd Miasta Krakowa. Dotyczy to także punktów obsługi mieszkańców w galeriach handlowych: w Galerii Bronowice, w Galerii Bonarka City Center oraz w Galerii „Serenada”.

30 marca zamknięty będzie także krakowski Urząd Stanu Cywilnego. 31 marca pracownicy USC przy ul. Lubelskiej 27 pełnić będą dyżur w zakresie rejestracji bieżących zgonów.

Część urzędów 30 marca będzie czynna krócej niż zwykle.

Przykładowo Urząd Gminy Mogilany (woj. małopolskie) informuje, że tego dnia pracuje w godzinach 7-12.

W Wielki Piątek skróceniu ulegną godziny pracy Urzędu Miasta Siedlce. Zarówno urząd jaki i Biuro Obsługi Interesanta otwarte będą tylko do godz. 14.

Urząd Miasta w Sanoku w Wielki Piątek będzie czynny w godzinach 7.30 - 12.

W pierwszy dzień po świętach, we wtorek, 3 kwietnia, niemal wszystkie urzędy pracują normalnym trybem.

Wyjątkiem jest Rząśnia w woj. łódzkim, gdzie w zamian za Trzech Króli 3 kwietnia 2018 r. będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Zespołu Oświaty i Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Przed świętami zamknięta będzie też część urzędów marszałkowskich.

- Zgodnie z zarządzeniem marszałka województwa lubuskiego w sprawie ustalenia dnia wolnego w piątek, 30 marca, Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego będzie nieczynny - informuje lubuski UM.

Zamknięte będą także urzędy marszałkowskie w Kielcach i Krakowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.