PARTNER PORTALU
  • BGK

Jak prezydent z mieszkańcami o odpadach

  • AW    28 września 2012 - 08:40
Jak prezydent z mieszkańcami o odpadach

Dziś popołudniu odbędzie się drugie z cyklu spotkań prezydenta Jaworzna z mieszkańcami na temat nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Paweł Silbert opowie m.in. o sposobie pozbywania się odpadów, a także sprawach związanych z podłączeniem do kanalizacji, remontami dróg i innymi inwestycjami.
Piątkowe spotkanie odbędzie się o godz. 17 w Gimnazjum nr 6 na osiedlu Długoszyn.

W środę, 26 września ponad stu mieszkańców Ciężkowic przyszło na pierwsze spotkanie z prezydentem. Zgodnie z zapowiedziami, w pierwszej części spotkania zasady nowemu systemu gospodarowania odpadami, który wejdzie w życie w lipcu przyszłego roku, szczegółowo omówił Tomasz Jewuła, dyrektor Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych. Mieszkańcy pytali głównie o zasady i założenia nowego systemu, sposób naliczania opłat, a także terminy składania deklaracji.

- Chcemy, by nowe zapisy ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach były jak najmniej kłopotliwe dla wszystkich. Jednak sprawne wdrożenie nowego systemu uzależnione jest również od wiedzy, jaką mieszkańcy na ten temat będą posiadać - tłumaczył prezydent Paweł Silbert. - Dlatego spotykamy się z mieszkańcami w poszczególnych dzielnicach, by rozwiać wszelkie wątpliwości.

W dalszej części spotkania mieszkańcy Ciężkowic pytali m.in. o kanalizację i dopłaty do budowy przyłączy kanalizacyjnych, remonty dróg gruntowych oraz oświetlenie uliczne.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali materiały informacyjne - ulotki na temat nowego systemu gospodarowania odpadami i deklaracje.

Harmonogram spotkań można znaleźć na stronie internetowej www.jaworzno.pl Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.