PARTNER PORTALU
  • BGK

Jak przebudować szczecińskie torowiska

  • Przegląd prasy / Gazeta Wyborcza    11 marca 2011 - 20:31

Jedenaście firm chce opracować dla spółki Tramwaje Szczecińskie projekt modernizacji torowisk w mieście. W czwartek otwarto koperty z ofertami zgłoszonymi w przetargu - donosi "Gazeta Wyborcza w Szczecinie".
Jedenaście firm złożyło oferty na trzy zadania. Pierwsze to opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego (to wstęp do prac projektowych) dla torowisk w ciągu al. Piłsudskiego, na odcinku od ul. Matejki do Mazurskiej wraz z węzłem Plac Rodła oraz al. Wyzwolenia od zwrotnic na Placu Rodła do ul. Malczewskiego.

Druga część przetargu obejmowała opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla siedmiu inwestycji (przebudowa torowiska i sieci trakcyjnej). Chodzi o odcinek torów przy Moście Długim, ulicę Energetyków, Most Portowy, ul. Gdańską, pętlę na Basenie Górniczym, al. Bohaterów Warszawy na skrzyżowanie z ul. Jagiellońską i ul. Mickiewicza na odcinku od ul. Somosierry do ul. Twardowskiego - pisze "Wyborcza".

Trzecia część przetargu to aktualizacja oraz opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej modernizacji torów na ul. Wawrzyniaka, pl. Żołnierza (od al. Wyzwolenia do pl. Hołdu Pruskiego) oraz w al. Wyzwolenia (od pl. Rodła do pl. Żołnierza).

- Oferty zostaną sprawdzone pod kątem merytorycznym i formalnym - mówi Dariusz Wołoszczuk, ze szczecińskiego magistratu. - To zajmie trochę czasu z uwagi na ich liczbę.

Wybrani wykonawcy będą mieli 70 dni na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego oraz 180 dni na przygotowanie dokumentacji projektowej bądź sporządzenie aktualizacji dokumentacji projektowej torowisk. To wszystko jest wstępem do uruchomienia programu modernizacji torowisk w praktyce. Do 2015 r. miasto ma wydać na ten cel 222 mln zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • autoidea, 2011-03-14 18:00:40

    Torowiska tramwajowe nalezy zaasfaltowac i udostepnic autobusom elektrycznym, ktore sa duzo tansze od tramwajow w zakupie i w eksploatacji.