PARTNER PORTALU
  • BGK

Jaki będzie los Jelonek

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy    4 marca 2011 - 07:35

500 rodzin z osiedla akademickiego na warszawskich Jelonkach obawia się utraty mieszkań. Ich zdaniem są już deweloperzy chętni na grunt tego osiedla. Zarządca i miasto zaprzeczają - informuje "Życie Warszawy".
Nowym dzierżawcą 29-hektarowej działki w rejonie ul. Górczewskiej i Konarskiego została Akademia Pedagogiki Specjalnej. Stała się zarządcą także tzw. osiedla profesorskiego i wielorodzinnych domów stawianych na początku lat 50. dla budowniczych PKiN. Odpowiada za remonty i pobiera czynsz. 

Wszyscy przyznają, że z osiedlem Przyjaźń jest kłopot. Pierwszy z własnością. Do ubiegłego roku należało do Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego. Teraz jest to własność Skarbu Państwa we władaniu miasta. Do części terenu są też roszczenia właścicieli. Drugi problem to sposób wynajmu mieszkań. Domki jednorodzinne przyznawano pracownikom nauki jako mieszkania zakładowe. Budynki wielorodzinne były częściowo akademikami, częściowo hotelami asystenckimi. W większości mieszka tu już trzecie pokolenie najemców. W Biurze Polityki Lokalowej miasta potwierdzono, że nie są to mieszkania komunalne, a mieszkańcy mogą starać się o nowe na normalnych zasadach, czyli ustawić się w liczącej ok. 5 tys. osób kolejce.

Miasto przyznaje, że dało sobie czas na zastanowienie się, co zrobić z osiedlem Przyjaźń. Właśnie opracowywany jest plan zagospodarowania tego terenu. Wysokiej zabudowy tam się nie przewiduje. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.