PARTNER PORTALU
  • BGK

Jaki: Jarosław Jóźwiak próbuje kryć Gronkiewicz-Waltz

  • PAP/PSZ    5 października 2017 - 16:42
Jaki: Jarosław Jóźwiak próbuje kryć Gronkiewicz-Waltz
Patryk Jaki nie wierzy w dobre chęci byłego prezydenta stolicy. (fot. Ministerstwo Sprawiedliwości)

Były wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak próbuje kryć Hannę Gronkiewicz-Waltz - powiedział w czwartek przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki. Jak dodał, z zeznań Jóźwiaka wynika, że o procederze handlu roszczeniami wiedzieli wszyscy, tylko nie on i prezydent stolicy.
W trakcie przerwy w obradach komisji weryfikacyjnej, jej przewodniczący ocenił w rozmowie z TVP Info, że zeznania byłego wiceprezydenta Warszawy Jarosława Jóźwiaka świadczyły o licznych zaniedbaniach w sprawie reprywatyzacji.

"W takich sytuacjach należy sobie zadać pytanie, po co są w ogóle wiceprezydenci" - powiedział. Zwrócił też uwagę, że były wiceprezydent w szeregu spraw "zasłaniał się niewiedzą, niepamięcią".

Pytany, czy Jóźwiak mógł - jak zeznawał - nie wiedzieć o aferze reprywatyzacyjnej do wakacji 2016 r., Jaki ocenił, że oznaczałoby to, że "gdyby nie gazety, to oni by nic nie wiedzieli".

"Po prostu reprywatyzowano, on się dowiedział z gazety, no i wtedy zaczął działać, i wszyscy powinni mu dziękować - to są właśnie zeznania dzisiaj pana prezydenta Jóźwiaka" - ironizował szef komisji weryfikacyjnej.

Czytaj także: Sądowa porażka Gronkiewicz-Waltz ws. reprywatyzacji

Na uwagę dziennikarza, że wcześniejsi świadkowie zeznawali przed komisją, że wiedza o sprawie nieruchomości na Placu Defilad i o grupach, które handlują roszczeniami, była w ratuszu powszechna, Jaki dodał: "no tak niestety wychodziłoby z zeznań, że wszyscy wiedzieli o tych grupach, tylko pan prezydent Jóźwiak nie wiedział i pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz - jak rozumiem, tłumaczył pan Jóźwiak - też nie wiedziała, czyli wszyscy wiedzieli, tylko ta grupa nie".

"Pan prezydent Jóźwiak próbuje kryć panią prezydent Gronkiewicz-Waltz, próbuje nam przekazać, że tak naprawdę nic się nie stało i my nad wszystkim panowaliśmy i pani prezydent dalej nad wszystkim panuje" - mówił. "Jeżeli taki obraz wyłania PO, to już niech obywatele to ocenią" - dodał.

W czwartek 5 października komisja weryfikacyjna bada reprywatyzację trzech działek na pl. Defilad pod dawnymi adresami: Złota 19, Zielna 7/Złota 17 i Chmielna 50. Jako świadków wezwano urzędników zaangażowanych w wydawanie decyzji miasta, w tym b. wiceprezydenta stolicy Jarosława Jóźwiaka, który składał zeznania jako pierwszy, przez prawie 4,5 godziny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.