PARTNER PORTALU
  • BGK

Jakie wydatki na gminne lokale?

  • Przegląd Prasy/Rzeczpospolita    13 września 2013 - 08:07
Jakie wydatki na gminne lokale?

Gmina w uchwale musi określić analizę potrzeb, plan remontów, wysokość wydatków i źródła finansowania lokalów gminnych.
Jak podaje "Rzeczpospolita" gospodarka mieszkaniowa gmin w pierwszej kolejności polega na wyodrębnieniu mieszkaniowego zasobu gminy. Należy przez to rozumieć lokale stanowiące własność gminy albo gminnych osób prawnych lub spółek handlowych utworzonych z udziałem gminy. Są to także lokale pozostające w posiadaniu samoistnym tych podmiotów, co oznacza, że niezależnie od dysponowania prawem własności podmioty te  mają władztwo faktyczne nad lokalami.

- Do mieszkaniowego zasobu gminy nie zalicza się lokali, które stanowią własność towarzystw budownictwa społecznego - podlega  ono odmiennym regulacjom - informuje "Rz".

Zasady gospodarowania zasobem muszą zostać określone w uchwale rady gminy - wieloletnim programie gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy - donosi "Rz". Powinien on zwracać uwagę na analizę potrzeb, plan remontów, wysokość wydatków i źródła finansowania gospodarki mieszkaniowej.

- Poza tym rada gminy w osobnych uchwałach powinna doprecyzowywać zasady wynajmowania lokali mieszkalnych. Nie mogą one być sprzeczne z zapisami ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie kodeksu cywilnego - wyjaśnia "Rz".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • glews, 2013-09-13 09:11:43

    To jest pic na wodę fotomontaż! Wykupiłem mieszkanie. Obok mnie urwała się ocynkowana rura wentylacyjna odprowadzająca gazy z pionu kanalizacyjnego. Mimo, że leży ona w pobliżu mego mieszkania ZDM nie ma zamiaru nic z tym zrobić. Smród wali do mieszkania. Czekają aż ja to zrobię, chociaż ta część bu...dynku jest miasta!!! Ten kraj to jedno wielkie oszustwo!!!  rozwiń