Janusz Kotowski, prezydent Ostrołęki: dobra kondycja finansowa miasta umożliwia wprowadzenie darmowej komunikacji

Dobra kondycja finansowa Ostrołęki oraz troska o mniej zamożnych mieszkańców. To główne powody, którymi Janusz Kotowski, prezydent miasta, tłumaczy decyzję o wprowadzeniu darmowej komunikacji. Pomysł ma wejść w życie jeszcze w tym roku.
Janusz Kotowski, prezydent Ostrołęki: dobra kondycja finansowa miasta umożliwia wprowadzenie darmowej komunikacji
- To projekt, który jest wyrazem troski o mieszkańców, zwłaszcza tych uboższych - powiedział prezydent Kotowski (fot. UM Ostrołęka)

- To projekt, który jest wyrazem troski o mieszkańców, zwłaszcza tych uboższych (...). Z przejazdów korzystają przecież najczęściej uczniowie, osoby starsze - powiedział prezydent Kotowski.  Jednocześnie zaznaczył, że liczy na to, że dzięki bezpłatnemu transportowi część kierowców przesiądzie się do autobusu.

- Chcemy zadbać o to, żeby zmniejszyć ruch w mieście (...), myślę, że bezpłatne przejazdy stanowią taką szansę - powiedział. Podkreślił, że miasto stać rezygnację z pobierania opłat za przejazdy komunikacja miejską.

- Najważniejszym uzasadnieniem dla mojej propozycji bezpłatnych przejazdów jest niespotykane wcześniej wsparcie dla naszego miasta z budżetu centralnego i spółek Skarbu Państwa, oraz pozytywnie rysująca się sytuacja budżetowa miasta na przyszłe lata. Otrzymaliśmy ponad 36 mln zł na przebudowę mostu, 35 mln zł. na Muzeum Żołnierzy Wyklętych, kilkadziesiąt milionów na drogi - wyliczył Kotowski.

Dodał, że do Miejskiego Zakładu Komunikacji przybyło ostatnio autobusów, także elektrycznych.

W czwartek Rada Miasta uchyliła uchwałę zawierającą cennik przwozów w transporcie miejskim.

Darmowa komunikacja miejska jest dostępna w Polsce w ponad 40 miejscowościach, m.in. w Lublinie, Bełchatowie, Mławie, Żorach i Ząbkach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Tak, bardzo mądrze, a naliczony podatek VAT od zakupów związanych za transportem to Miasto elegancko odda Panu Ministrowi Finansów. Gratuluję.

MP, 2017-10-09 10:12:35 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE