PARTNER PORTALU
  • BGK

Jarocin. 366 rodzin otrzymało przydział w ramach programu Mieszkanie+

  • PAP/AH    10 grudnia 2017 - 08:56
Jarocin. 366 rodzin otrzymało przydział w ramach programu Mieszkanie+
Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki powiedział nowym najemcom, że "dostaną mieszkania w bardzo dobrej jakości za doskonałą cenę". Fot. jarocin.pl

366 rodzin w Jarocinie otrzymało w sobotę (9 grudnia) decyzje o przydziale mieszkania w ramach programu Mieszkanie+. Decyzje najmu wręczono podczas uroczystości, w której udział wzięli m.in. Jarosław Gowin i Andrzej Adamczyk. List do mieszkańców Jarocina napisał Jarosław Kaczyński.
• Gmina Jarocin jako pierwsza w Polsce wystartowała z inwestycjami w ramach programu "Mieszkanie +".

• Na terenie gminy powstaje 366 mieszkań czynszowych za 50 mln zł.

• Prace prowadzone są w trzech lokalizacjach.

Osiedla przy ul. Siedlemińskiej, ul. Leszczyce i w Siedleminie mają charakter trzykondygnacyjnych szeregowców liczących po sześć mieszkań. Dostępne będą kawalerki oraz mieszkania dwu- i trzypokojowe o powierzchni od 35,6 do 55,1 mkw., a stawki czynszów mają wynosić 11 i 12 zł za mkw.

Czytaj też: Jakie będą Mieszkania Plus?

- Jesteśmy świadkami w jakiejś mierze historycznej chwili, w Jarocinie - w pierwszym ośrodku w Polsce program Mieszkanie+ przyobleka się w materialną formę - napisał w liście skierowanym do burmistrza Jarocina i najemców prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Dodał, że ok. 40 procent Polaków nie może sobie pozwolić na kupno czy wynajem mieszkania na wolnym rynku. - Ta porażająca w swojej wymowie liczba wzięła się stąd, że po 1989 roku większość rządów nie chciała uruchomić programu budownictwa powszechnego. Kiedy PiS stworzyło rząd w 2005 r., to uruchomiliśmy program mieszkaniowy "Rodzina na swoim". Niestety, rządziliśmy zbyt krótko, a rządy PO-PSL porzuciły program budowy mieszkań dla setek tysięcy polskich rodzin - napisał prezes PiS.

Zapewnił, że w ciągu najbliższych 10 lat zostanie wybudowanych od 2,5 do 3 mln mieszkań czynszowych.

Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki powiedział nowym najemcom, że "dostaną mieszkania w bardzo dobrej jakości za doskonałą cenę".

Podkreślił, że ściany są zbudowane z cegły ceramicznej i ocieplone 20-centymetrowym styropianem, dachówka jest ceramiczna, a okna trójszybowe, spełniające najwyższe parametry. Każdy dom wyposażony jest w kocioł gazowy na ciepłą wodę i centralne ogrzewanie.

Burmistrz Jarocina dodał, że mieszkania udało się wybudować za niską cenę - 2,5 tys. zł za metr kwadratowy - ze względu na to, że gmina dysponowała swoim gruntem oraz dzięki pomocy rządu poprzez stworzenie programu w porozumieniu z bankiem BGK.

Obecny na uroczystości minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk powiedział, że PiS postawiło sobie za punkt honoru, "aby Polska nie była ostatnim w UE państwem, gdzie ilość mieszkań na 1000 mieszkańców powoduje, że jesteśmy na szarym końcu".

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.