PARTNER PORTALU
  • BGK

Jasielski ZMKS otrzyma 11 nowych autobusów

  • AZA    18 sierpnia 2010 - 14:31
Jasielski ZMKS otrzyma 11 nowych autobusów

Nowy tabor Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej będzie wyposażony w urządzenia informacji pasażera, system monitoringu i klimatyzację. Nowe autobusy będą też przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.
Wszystko to dzięki realizacji projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013. Jego wartość to blisko 5,5 mln zł, w tym uzyskane dofinansowanie z UE wynosi 4 610 878,55 zł a wkład własny Miasta Jasła to 813 684,45 zł.

Oprócz zakupu nowych autobusów w wyniku realizacji projektu powstaną 3 nowe linie komunikacyjne oraz zmodernizowanych zostanie 6 dotychczasowych.

Dodatkowo zostanie zainstalowany system informowania pasażerów składający się m. in. z 5 tablic informacyjnych, zamontowanych w centrum miasta na głównych przystankach i komputerów pokładowych zamontowanych na nowych autobusach. W/w system ma na celu informowanie podróżnych na bieżąco o czasie przyjazdu na przystanek, w tym również o opóźnieniach.

W poniedziałek w Urzędzie Miasta w Jaśle odbyło się podpisanie umowy z firmą Autosan z Sanoka, która wykona autobusy dla jasielskiego ZMKS. Prezes zarządu firmy Adam Smoleń zaznaczył, że to m.in. w Jaśle będą jeździć pierwsze 9 metrowe autobusy po tzw. liftingu, o charakterystycznym wyglądzie (podobne do rodziny autobusów suncity). Model testowy autobusu mieszkańcy Jasła będą mogli zobaczyć już podczas próbnych kursów po mieście, w ostatni weekend sierpnia, kiedy to odbywać się będą V Międzynarodowe Dni Wina. Cały tabor ruszy w miasto prawdopodobnie już pod koniec listopada.

- Podpisanie tej umowy, to kolejny dobry punkt na drodze naszych działań w ZMKS-ie – zakładzie budżetowym miasta Jasła. Nowe autobusy to inna, lepsza jakość podróżowania. Standard

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.