PARTNER PORTALU
  • BGK

Jaworznianie oddali 1,3 tony odpadów

  • AT/UM Jaworzno    5 października 2011 - 15:37
Jaworznianie oddali 1,3 tony odpadów

Przeprowadzona w Jaworznie w ramach kampanii ekologicznej akcja zbiórki odpadów spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. W ciągu czterech godzin zebrano blisko 1,3 tony surowców wtórnych. Dzięki akcji w ręce jaworznian trafiło ponad 300 roślin.
W ramach akcji zebrano 660 kg szkła, 11 kg puszek aluminiowych i 596 kg makulatury.

W tym roku mieszkańcy będą mogli nieodpłatnie oddawać także zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Specjalnie oznakowany samochód Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania już wkrótce odwiedzi dziesięć osiedli w całym mieście. Akcja rozpocznie się w najbliższy 24 października - w Ciężkowicach, a zakończy 17 listopada na Osiedlu Stałym.

Czytaj też: W Jaworznie zebrano aż 4,5 tony odpadów

W ramach zbiórki mieszkańcy będą mogli bezpłatnie oddawać wyeksploatowane, niepotrzebne i niesprawne telewizory, monitory, pralki, żelazka itp. do specjalnie oznakowanego pojazdu MPO, który w godzinach od 14.00 do 18.00 będzie zaparkowany w różnych punktach miasta.

Aby także na co dzień pomóc mieszkańcom w utylizacji śmieci, a tym samym zminimalizować ilość "dzikich wysypisk", w mieście zorganizowano punkt zbiórki odpadów niebezpiecznych, który znajduje się przy ul. Martyniaków 8. Od poniedziałku do piątku w godz. 6.00-14.00 jaworznianie mogą tam bezpłatnie oddawać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.