PARTNER PORTALU
  • BGK

Jaworzno dokończy projekt kanalizacyjny

  • pt    1 lipca 2016 - 13:28
Jaworzno dokończy projekt kanalizacyjny
Podpisanie umowy w NFOŚiGW (fot:mpwik.jaworzno)

• W siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie podpisano umowę na realizację V fazy jaworznickiego projektu kanalizacyjnego.
•  To trzecia umowa w Polsce podpisana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 - 2020.
Wartość piątej części projektu - Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna - wynosić będzie ponad 16,8 mln zł, z czego dofinansowanie z POIiŚ stanowić będzie kwotę 8,7 mln zł.

- Mowa tu o refundacji przedsięwzięcia w rejonie ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej, które zakończyło się w II kwartale 2016 roku i obejmowało budowę 500 metrów sieci kanalizacji sanitarnej umożliwiającej podpięcie 30 prywatnych gospodarstw, a także wymianę 3 km sieci wodociągowej w kilku ulicach - tłumaczy Sławomir Grucel, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Największy nakład pracy organizacyjnej oraz tej w terenie, czeka wodociągi przy budowie kanalizacji sanitarnej w Jeleniu Łęgu.

- Powstanie tam ponad 9 km sieci sanitarnej dla 1200 osób. Przetarg jest obecnie na etapie rozstrzygnięcia, a prawdopodobny termin podpisania umowy z wykonawcą planowany jest w okresie wakacyjnym - dodaje Sławomir Grucel.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.