PARTNER PORTALU
 • BGK

Jazda po Gdańsku w dni meczowe

 • GK/ztm.gda.pl    30 maja 2012 - 11:25
Jazda po Gdańsku w dni meczowe

W okresie od ok. 3-4 godziny przed meczem do momentu zakończenia akcji odwozowej kibiców po meczu, wprowadzona zostanie specjalna organizacja ruchu komunikacji tramwajowej w ciągu ul. Jana z Kolna i ul. Marynarki Polskiej.
Jak informuje Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku, tramwaje linii 4, 7, 8, 10 i 14 w obu kierunkach zostaną wycofane z ul. Jana z Kolna, ul. Marynarki Polskiej, ul. Klinicznej i zostaną skierowane na trasy objazdowe. Uruchomiona zostanie tymczasowa linia 94 obsługiwana wahadłowo taborem dwukierunkowym. Jej zadaniem będzie obsługa komunikacyjnej mieszkańców Letnicy w trakcie zamknięcia dla ruchu ulicy Marynarki Polskiej.

Tramwaje linii 4, 7, 8, 10 i 94 będą kursowały na trasach:
4 Zaspa – Mickiewicza – Hallera – Brzeźno – Zajezdnia Nowy Port
7 Łostowice Świętokrzyska – Dworzec Główny – Zwycięstwa – Hallera Brzeźno – Zajezdnia Nowy Port
8 Stogi Plaża – Dworzec Główny – Zwycięstwa – Zaspa – Jelitkowo
10 Siedlce – Dworzec Główny – Zwycięstwa – Hallera Brzeźno – Zajezdnia Nowy Port
94 Letnica – Marynarki Polskiej – Plac Wolności.

Mimo okresowych zamknięć dla ruchu drogowego fragmentów ul. Słowackiego we Wrzeszczu i ul. Czarny Dwór na Zaspie, wszystkie linie autobusowe w ciągu tych ulic będą funkcjonować bez zakłóceń na stałych trasach.
Zarówno przed meczem jak i po meczu uruchomione zostaną:


• dodatkowa linia tramwajowa nr 60 pomiędzy pętlą Kliniczna a Centrum przez Jana z Kolna (co około 6-7 minut),
• specjalne pociągi SKM między Gdańskiem Głównym a nowym przystankiem w okolicach stadionu Gdańsk Stadion Expo (co około 12 minut),
• dodatkowe pociągi SKM na głównej trasie Gdynia Główna – Sopot – Gdańsk Główny.Główny ciąg pieszych z węzła przesiadkowego Opera Bałtycka / Politechnika SKM w kierunku Stadion Arena Gdańsk zostanie wytyczony od przystanku SKM Politechnika dalej ul. Kliniczną i ul. Marynarki Polskiej.

Wzmocniona zostanie obsługa komunikacyjna Strefy Kibica. Strefa kibica, funkcjonująca w godz. ramowych 15:00-01:00 zostanie zlokalizowana na Placu Zebrań Ludowych. Dojazd do niej możliwy będzie tramwajami linii 2, 3, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 i 14 do przystanku „Brama Oliwska”. Ze Strefy Kibica na stadion najlepiej przejść lub pojechać na pobliski Dworzec Główny, skąd odjeżdżają kolejki lub tramwaje bezpośrednio do stadionu.

Przez całą noc ze zwiększoną częstotliwością funkcjonować będą autobusowe wybrane linie nocne. Do około godz. 03:00 nad ranem w dniu po meczu, utrzymane zostanie kursowanie tramwajów linii 2 i 6. Normalny ruch kołowy w ciągu ul. Jana z Kolna, ul. Klinicznej i ul. Marynarki Polskiej przywracany będzie stopniowo, w miarę zanikania ruchu pieszego ze Stadionu.

Dodatkowe parkingi dla kibiców i turystów przyjeżdżających na mecze Euro 2012 w dniach rozgrywek podczas Euro 2012 uruchomione zostaną parkingi w systemie Parkuj i Jedź (P+R) w dwóch lokalizacjach:• Centrum Handlowe Auchan,• Armii Krajowej (na odcinku od ul. Jabłoniowej do ul. Łostowickiej). Między parkingami P&R a Centrum będą kursowały specjalne autobusy komunikacji miejskiej. W pozostałe dni w okresie 07.06. – 01.07.2012.

Podobnie, jak w dni meczowe, wzmocniona zostanie obsługa komunikacyjna Strefy Kibica na Placu Zebrań Ludowych. Po zakończeniu imprez masowych w Strefie Kibica w nocy zostaną uruchomione dodatkowe kursy na wybranych liniach nocnych i liniach tramwajowych.

W całym okresie Euro, tj. 07.06.-01.07.2012 między Portem Lotniczym im. Lecha Wałęsy a Dworcem Głównym przez trasę W-Z funkcjonować będzie bezpłatna dodatkowa, przyspieszona linia autobusowa. Przejazdy tą linią będą realizowane specjalnie oznakowanymi autobusami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Robinhut, 2012-06-01 21:43:23

  najlepiej dojechać do samego celu! dałoby się to tak zorganizować?
 • vinegret, 2012-06-01 21:37:07

  Interesuje mnie konkretna godzina ,no i oczywiście miejsce przed meczem?
 • Liczi, 2012-05-30 11:59:56

  nie bardzo wiadomo co o tym myslec. wszyscy sie martwia i nie wiedza na czym stoja