PARTNER PORTALU
  • BGK

Jeden bilet także w 2014 r.

  • pt    2 stycznia 2014 - 14:28
Jeden bilet także w 2014 r.

W województwie mazowieckim nadal będzie można jeździć na jednym bilecie środkami komunikacji miejskiej i regionalną koleją.

W Urzędzie Marszałkowskim województwa mazowieckiego została podpisana umowa dotycząca funkcjonowania „Wspólnego Biletu ZTM-KM-WKD”. Dzięki temu w 2014 r. mieszkańcy Mazowsza w dalszym ciągu będą mogli korzystać z udogodnienia, jakim jest możliwość podróżowania z jednym biletem.

Oferta dla podróżnych, korzystających z przejazdów środkami transportu publicznego w ramach ZTM, a także pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej, została wprowadzona w 2005 r.

Od tego czasu „Wspólny Bilet” cieszy się coraz większą popularnością. Z tego względu zakres obowiązywania oferty z roku na rok się poszerzał. Początkowo ze „Wspólnego Biletu” można było korzystać na odcinku Warszawa Ursus – Warszawa Wschodnia. Dziś obszar ten znacznie się powiększył.

- Koleje Mazowieckie to jeden z najdynamiczniej rozwijających się przewoźników kolejowych. Rok 2013 zamykamy kolejnym rekordem – przewieźliśmy ponad 62 mln pasażerów. To aż o 10 mln pasażerów więcej niż zaledwie trzy lata temu. Ludzie coraz chętniej przesiadają się z samochodu do pociągu. To zdecydowanie szybszy i tańszy sposób komunikacji. Nowy tabor to także większy komfort. Stąd sukces „Wspólnego Biletu” – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Oferta będzie funkcjonować w 2014 r. na dotychczasowych zasadach. To oznacza, że bilety ZTM – od dobowego wzwyż – będą uprawniać do przejazdów pociągami Kolei Mazowieckich na obszarze ograniczonym stacjami: Sulejówek Miłosna, Śródborów, Zalesie Górne, Pruszków, Płochocin, Legionowo Przystanek, Legionowo Piaski, Warszawa Zacisze-Wilno (granice tzw. II strefy biletowej) oraz pociągami Warszawskiej Kolei Dojazdowej na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Opacz.

-To Warszawa nadal ponosi główny - 60 proc. ciężar finansowania „Wspólnego Biletu” na terenie aglomeracji. Mogę zapewnić, że sytuacja w zakresie jego współfinansowania jest stabilna – podkreśla Jacek Wojciechowicz, zastępca prezydenta Warszawy.

- Uważam, że to bardzo dobra oferta dla podróżnych, dlatego z pewnością warto kontynuować i ulepszać to, co wspólnie rozpoczęliśmy w 2005 r. Cieszę się, że Zarządowi Transportu Miejskiego i samorządom partycypującym w finansowaniu „Wspólnego Biletu” udało się osiągnąć porozumienie – mówi Artur Radwan, prezes Zarządu „Kolei Mazowieckich – KM”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.