PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest czas na wymianę starych biletów w stolicy

  • PAP    4 września 2011 - 09:19

Do 16 lutego w Punktach Obsługi Pasażerów można wymieniać "stare" bilety komunikacji miejskiej; nie ma opłaty manipulacyjnej - podaje ZTM. Przypomina też, aby doładować kartę miejską dopiero po wygaśnięciu starego kontraktu, inaczej zostanie on skasowany.
- Są kolejki do punktów, gdzie można wymieniać bilety, ale już nie takie, jak w pierwszych dniach po zmianach cen. Ten ruch powoli się rozładowuje - powiedział rzecznik ZTM Igor Krajnow. Przypomniał, że "stare" bilety można wymieniać przez pół roku, licząc od 16 sierpnia (wtedy zmieniły się ceny biletów komunikacji miejskiej), czyli do 16 lutego.

ZTM przypomina, że długookresowe bilety, aktywowane przed 16 sierpnia zachowują ważność. -Należy pamiętać o tym, by bilet z nowej taryfy zakodować na karcie dopiero po tym, jak skończy się "stary" kontrakt - zaznacza ZTM. -Gdy posiadacz aktywnego biletu długookresowego ze starej taryfy będzie chciał zakodować na swojej kontrakt według nowego cennika - stary bilet zostanie skasowany - podano.

Pieniądze za utracony w ten sposób bilet lub jego część można odzyskać pod warunkiem, że nowy bilet był tym samym kontraktem. Należy w tej sprawie zgłosić reklamację do Punktu Obsługi Pasażerów ZTM. Jeśli ktoś chciałby odzyskać utracone dni na karcie, a nie pieniądze, może to zrobić w punktach: Centrum, Ratusz-Arsenał i przy ul. Żelaznej 61.

Nowe ceny biletów będą obowiązywać do końca 2012 r.; później warszawiaków czekają kolejne podwyżki - w 2013 i 2014 r.

Czytaj też: Czytaj tez: Rosną ceny biletów komunikacji miejskiej

ZTM przypomina, że bilet z nowej taryfy, zakodowany po wygaśnięciu kontraktu ze starej taryfy, trzeba aktywować w kasowniku lub w bramce metra.

ZTM przypomina także, że od 1 września można składać w Punktach Obsługi Pasażerów wnioski o przedłużenie lub wyrobienie biletu wolnej jazdy dla dzieci z rodzin wielodzietnych. Do wniosku należy dołączyć dokumenty poświadczające prawo do ulgi.

Do bezpłatnych przejazdów mają prawo dzieci z rodzin wielodzietnych, czyli takich gdzie jest czworo lub więcej dzieci, które nie ukończyły jeszcze 20. roku życia, uczą się, są na utrzymaniu rodziców lub opiekunów prawnych i stale zamieszkują na terenie Warszawy.

Żeby podróżować komunikacją miejską, muszą mieć one specjalną, imienną kartę z zakodowanym odpowiednim kontraktem. Karty wydawane są po złożeniu specjalnego wniosku przez rodzica lub opiekuna prawnego dziecka. Uprawnienie obowiązuje do końca terminu ważności legitymacji szkolnej lub terminu zameldowania, nie dłużej jednak niż do czasu ukończenia przez dziecko 20. roku życia - podaje ZTM.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.