PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest kasa na zamknięcie składowiska

  • AW/nfosigw.gov.pl    13 lipca 2011 - 12:07

Do końca sierpnia trwa nabór wniosków w ramach programu „Zamykanie i rekultywacja składowisk odpadów komunalnych”. Konkurs skierowany jest do podmiotów, które nie będą kontynuowały działalności związanej ze składowaniem odpadów komunalnych.
Nabór wniosków w trybie konkursowym prowadzi Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W ramach konkursu można składać projekty polegające na zamykaniu i rekultywacji składowisk odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne, dla których została wydana decyzja o ich zamknięciu określająca datę zaprzestania przyjmowania odpadów do składowania na nie później niż do dnia 31 grudnia 2009 r. Warunkiem ubiegania się o przyznanie dofinansowania jest spełnienie następujących kryteriów:

- powierzchnia rekultywowanego obszaru, którego dotyczy wniosek nie może być mniejsza niż 2 ha, przy czym wniosek może dotyczyć składowisk będących w zarządzaniu różnych podmiotów;
- wartość wnioskowanej kwoty ze środków NFOŚiGW na rekultywację 1 ha nie może przekroczyć 500 tys. zł;
- data zakończenia realizacji przedsięwzięcia określona na nie później niż 31.12.2014 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • biocrudepolska, 2011-07-13 14:58:13

    zamkniecie skladowiska i co dalej - przeciez odpady beda pracowac jeszcze przez nastene co najmniej 30 ci lat - tworzac gaz i wycieki !!!! Kto za to bedzie odpowiadal ?? kto bedzie monitorowa srodowisko ???