PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest oferta na budowę Nowej Łódzkiej

  • JL    4 października 2010 - 09:54

Konsorcjum, którego liderem jest firma MTM z Gdyni złożyło najkorzystniejszą ofertę na budowę ulicy Nowej Łódzkiej i linii tramwajowej z Chełmu na Ujeścisko.




MTM wycenił wykonanie inwestycji na 110,9 mln zł. To o 73 mln mniej, niż kwota, którą zamierzała przeznaczyć na ten cel spółki Gdańskie Inwestycje Komunalne Euro 2012. Tym samym oferta MTM-u okazała się najkorzystniejsza z dziewięciu zgłoszonych do przetargu.

Zarówno nowa ulica, jak i linia tramwajowa z pętlą przy ul. Świętokrzyskiej ma być gotowa do maja 2012 r. Nowa Łódzka będzie drogą dwujezdniową o długości ok. 1,7 km. Linia tramwajowa, która pobiegnie od obecnej pętli na Chełmie wzdłuż ul. Witosa i dalej do ul. Świętokrzyskiej, liczyć będzie 3 km.

Choć budowa Nowej Łódzkiej i linii tramwajowej przebiegać będzie w tym samym czasie, są to dwie połączone ze sobą inwestycje. Za budowę drogi odpowiada Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska. Linia tramwajowa powstaje w ramach Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej – etap IIIA, który nadzoruje spółka GIKE 2012.

Umowa z firmą MTM powinna zostać podpisana na przełomie października i listopada, budowa zaś powinna ruszyć jeszcze w tym roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.